Primátor otvorene o alkohole za volantom: Bola to chyba

Primátor otvorene o alkohole za volantom: Bola to chyba

POPRAD / Primátor Popradu svoj trest za augustovú jazdu pod vplyvom alkoholu zatiaľ nepozná, pretože vyšetrovanie ukončené nie je. Ako povedal, práve alkohol mal ovplyvniť jeho rozhodnutie sadnúť si za volant a berie to ako zásadnú chybu.

"Tento incident sa mi stal prvýkrát a poviem vám, že je to o odhade svojich schopností a možností. Teraz viem, kde bola chyba. Ja som nemal ísť vtedy autom, nemal som šoférovať," hovoril otvorene popradský primátor Jozef Švagerko o svojej letnej jazde pod vplyvom alkoholu. 

Hlava mesta je bez vodičského preukazu, ktorý mu ihneď po udalosti odobrali a zároveň musel absolvovať preskúmanie zdravotnej spôsobilosti. "Chcem, aby som bola aj dobrým príkladom. Aby aj druhí nepochybili," pokračuje primátor. Zároveň uviedol, že nemá dôvod odstúpiť, aj keď je stále pripravený to urobiť a bude pravdepodobne aj opäť kandidovať.

"Ja som nikomu neublížil a neviem, čo je horšie v živote či piť, alebo kradnúť. Ja som pripravený znášať plnú zodpovenosť" dodáva Švagerko. Zatiaľ stále prebieha vyšetrovanie, ako to dopadne, nie je jasné. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:05 POLICAJTI V AKCII
05:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:00 Vyvolení - Dom snov
06:50 PÁLI VÁM TO
05:10 Súdna sieň
05:50 TIPOS INFO
05:55 POLICAJTI V AKCII
05:05 Robošváb III.
05:30 Sherm a jeho mikróby
05:45 Bobove dobrodružstvá na pláži
06:35 Cvokař
08:30 Nowhere Boy
10:15 Angele a Tony