Primátor otvorene o alkohole za volantom: Bola to chyba

Primátor otvorene o alkohole za volantom: Bola to chyba

POPRAD / Primátor Popradu svoj trest za augustovú jazdu pod vplyvom alkoholu zatiaľ nepozná, pretože vyšetrovanie ukončené nie je. Ako povedal, práve alkohol mal ovplyvniť jeho rozhodnutie sadnúť si za volant a berie to ako zásadnú chybu.

"Tento incident sa mi stal prvýkrát a poviem vám, že je to o odhade svojich schopností a možností. Teraz viem, kde bola chyba. Ja som nemal ísť vtedy autom, nemal som šoférovať," hovoril otvorene popradský primátor Jozef Švagerko o svojej letnej jazde pod vplyvom alkoholu. 

Hlava mesta je bez vodičského preukazu, ktorý mu ihneď po udalosti odobrali a zároveň musel absolvovať preskúmanie zdravotnej spôsobilosti. "Chcem, aby som bola aj dobrým príkladom. Aby aj druhí nepochybili," pokračuje primátor. Zároveň uviedol, že nemá dôvod odstúpiť, aj keď je stále pripravený to urobiť a bude pravdepodobne aj opäť kandidovať.

"Ja som nikomu neublížil a neviem, čo je horšie v živote či piť, alebo kradnúť. Ja som pripravený znášať plnú zodpovenosť" dodáva Švagerko. Zatiaľ stále prebieha vyšetrovanie, ako to dopadne, nie je jasné. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:00 Súdna sieň
11:00 ZÁCHRANÁRI
12:00 NOVINY O 12:00
10:05 MACGYVER : NOVÉ ČASTI II.
11:25 NOVÉ BÝVANIE
12:45 NA CHALUPE
09:25 Policajt z L.A.
10:45 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela II.
11:10 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela II.
09:55 Strážca vesmíru Roger
10:10 Jahôdka a jej kamaráti II.
10:35 Agi Bagi II.
09:20 Red Dog - psí legenda
11:05 Góóól! III.
12:50 Let’s Dance: Revolution