Raz opitý strieľa, potom šoféruje. Starosta obce Pravica sa znovu dostal do problému

Raz opitý strieľa, potom šoféruje. Starosta obce Pravica sa znovu dostal do problému

VEĽKÝ KRTÍŠ / Starosta obce Pravica, Pavol Lenhart bol prichytený pri šoférovaní pod vplyvom alkoholu. O svoje miesto prišiel.

Dvere obecného úradu v obci Pravica boli včera zamknuté. Obyvatelia na svojho starostu čakali márne. Prísť nemohol, sedel totiž v policajnej cele.

Hneď v prvý deň v roku mal starosta kolíziu v Detve. S autom vyšiel na železničné priecestie a nevedel sa pohnúť ďalej. Policajná hliadka mu dala fúkať. "Pri dychovej skúške vodičovi namerali 0,92 mg alkoholu, čo je v prepočte 1,92 promile. Polícia vo Zvolene tohto vodiča obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky," uviedla Mária Faltániová, hovorkyňa KR PZ Banská Bystrica.

"Vypili sme si tam, kde sme mali prenocovať. Ale nestalo sa tak, neprenocovali sme a potom sa žiaľbohu stalo toto," opísal udalosť starosta Pravice, Pavel Lenhardt.

Štyridsaťdvaročný starosta si už vypočul aj verdikt súdu. Dostal peňažný trest a zákaz šoférovať. "Trestným rozkazom bol obvinený Pavel L. Okresným súdom Zvolen uznaný za vinného. Rozhodnutie je právoplatné," uviedla Adriána Vašková, hovorkyňa KS Banská Bystrica.

Na obecnom úrade boli po rozhodnutí iba poslanci. Tí už o tomto incidente so starostom hovorili. Čo bude ďalej s vedením obce, nevedel ani zástupca starostu.

Starosta sa k situácii následne vyjadril: "Nič sa nestalo, nepoškodilo sa ani motorové vozidlo. Ale jednoznačne som mal vypité. Mal som superrýchle konanie. Mám zaplatiť pokutu 500 eur a keď sa to zaplatí, tak sa všetko ruší."

"Ak bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin, tak v tom momente mandát pánovi starostovi zaniká," dodal Michal Kaliňák, HOVORCA ZMOS-u

"Nuž, čo sa dá robiť. Mrzí ma to, ale už čo," dodal starosta.

Až do najbližších komunálnych volieb povedie túto obec jeho doterajší zástupca. "V súvislosti so zmenou legislatívy, keďže je necelý rok pred komunálnymi voľbami, už sa v tejto obci neuskutočnia doplňujúce voľby," potvrdil Michal Kaliňák

Ani starostovi obce Vyšný Skálnik sa nevyhol stret so zákonom. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:20 Noviny TV JOJ
07:00 SpongeBob SquarePants IX.
07:30 Labková patrola II.
06:20 Súdna sieň
07:20 NOVÁ ZÁHRADA
08:45 NA CHALUPE
06:00 Mutanti
06:40 Mutanti
07:55 MACGYVER: NOVÉ ČASTI II.
06:10 Albert spoznáva svet
06:25 Albert spoznáva svet
06:40 Zubor Pompík
05:10 Síla naděje
07:05 Trable dívčí kapely
08:45 Bohové Egypta