Pavol Rusko opäť vypovedal na polícii : Cítim sa, akoby sme mali náhubok

Pavol Rusko opäť vypovedal na polícii : Cítim sa, akoby sme mali náhubok

BRATISLAVA / Pavol Rusko takmer štyri hodiny vypovedal na polícii vo veci údajnej plánovanej vraždy svojej niekdajšej spoločníčky. Na verejnosti sa ukázal po vyše dvoch týždňoch, odkedy sa dostal na slobodu. Situáciu sledovala reportérka TV JOJ Júlia Zelenková.

Na políciu sa Rusko dostavil sám, bez sprievodu kukláčov, okolo pol jednej. Jeho právny zástupca dorazil krátko pred ním. "Máme pripravenú silnú argumentáciu na zvrátenie týchto klamstiev a svinstiev," hovorí Rusko. 

Na polícii vypovedal takmer štyri hodiny. Tvrdí ale, že stále nie je čas na to, aby objasnil novinárom, o čo išlo v prípade Sylvie Volzovej. Súd mu podľa jeho slov totiž zatiaľ neumožnil ku kauze vypovedať v médiách, aby neovplyvňoval svedkov. "Cítim sa, akoby sme mali náhubok," povedal pri odchode. 

Začiatkom roka ale v rozhovore pre študenta žurnalistiky povedal, že mu niekdajšia pravá ruka Vladimíra Mečiara, Anna Nagyová v roku 1997 odporučila ukryť sa. Údajne mala informácie, že po ňom ide podsvetie a to práve na objednávku Volzovej. Vladimír Mečiar to začiatkom týždňa pre televíziu JOJ poprel: "Nikdy to okolo mňa nešla takáto informácia."

Nie je vylúčené, že v kauze bude vypovedať aj samotný Mečiar. Polícia zatiaľ prípad vystavala na výpovediach Mikuláša Černáka a Miloša Kaštana. A stupňuje sa aj napätie medzi advokátmi oboch strán.

Toto sú prvé slová Pavla Ruska po tom, ako ho prepustili: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:15 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH - EUROJACKPOT
19:35 Profesionáli II.
20:35 Obávaný bojovník
22:45 Barbar Conan
14:15 Nákupné maniačky
20:10 C.S.I. CYBER: Vraždy cez internet
21:00 INKOGNITO
19:35 Fix a Foxi II.
20:00 Príbehy dvoch myší II.
20:25 Robošváb III.
18:35 Hon na skřítky
20:15 Muž na pravém místě
22:10 Kurýr: Restart