Černák sa ospravedlnil Volzovej. Jeho ľútosť je v policajnej zápisnici

Černák sa ospravedlnil Volzovej. Jeho ľútosť je v policajnej zápisnici

BRATISLAVA / Na doživotie odsúdený niekdajší boss slovenského podsvetia Mikuláš Černák sa ospravedlnil Sylvii Volzovej. Tvrdí, že ľutuje, že bol súčasťou plánu na jej vraždu. Fyzickú likvidáciu Volzovej si mal v podsvetí objednať podľa polície práve Pavol Rusko.

Podľa zistení TV JOJ, Mikuláš Černák svoje ospravedlnenie pre Volzovú povedal policajtom ešte pred obvinením Pavla Ruska. Volzovej venoval 13. októbra v zápisnici pár viet. V nich vyjadruje ľútosť nad tým, že sa nechal nahovoriť na vraždu Volzovej  a že ju podsvetie chcelo aj vykonať. "Bolo to ešte niekoľko dní pred tým, než bolo vôbec vznesené obvinenie pánovi Rusko. Pán Černák vtedy ešte ani nevedel, akým spôsobom bude polícia postupovať. Urobil to z toho dôvodu, že ho to mrzelo," uviedol Černákov obhajca František Polák.

Pani Volzová si jeho ospravedlnenie vypočula a podľa Černákovho obhajcu ho prijala pokojne a rešpektovala ho. "Naozaj pred začiatkom výsluchu jej vyšetrovateľ sprostredkoval odkaz, že sa jej ospravedlňuje. Moja klientka nijako nekomentovala toto ospravedlnenie," povedal právny zástupca Sylvie Volzovej Roman Kvasnica. 

Rusko naďalej odmieta, že si mal vraždu exspoločníčky objednať v podsvetí. Už pred tým, ako ho zaistila polícia študentom žurnalistiky povedal, že v roku 1997 mal práve on obavu o svoj život, keď mu Anna Mojžišová, niekdajšia Mečiarova Železná Anna z Úradu vlády mala povedať, že je v ohrození. 

K prípadu oslovila TV JOJ aj Vladimíra Mečiara, ktorému bola Anna Mojžišová počas jeho premiérskych čias pravou rukou.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:30 Dračie srdce 4: Bitka o srdce
10:30 Dcéra čarodejnice: Hadí dar
12:35 Anjel strážny
08:15 Prvé oddelenie
08:45 Prvé oddelenie
09:25 Jastrabia žena
08:25 POLICAJTI V AKCII
09:30 Prvé oddelenie
10:00 Prvé oddelenie
08:35 Máša a medveď III.
08:40 Máša a medveď III.
08:50 Rapotáčik
07:45 Tygří oči
09:30 Kincsem
11:40 Skoro dospělá