Pri Námestove horela chata, v plameňoch zomrel 18-ročný stredoškolák

17.09.2017 19:01 Noviny.sk Krimi

Pri Námestove horela chata, v plameňoch zomrel 18-ročný stredoškolák

NÁMESTOVO / Veľmi nešťastne sa skončil predlžený víkend aj pre partiu mladíkov na Orave. Chatu v Mútnom pri Námestove, kde oddychovali, zachvátil požiar. V plameňoch zomrel 18 ročný stredoškolák, ktorému sa z horiacej budovy nepodarilo uniknúť.

Tragédia sa stala v nedeľu nadránom, v chate na samote za obcou Mútne pri Námestove. Podľa informácii TV JOJ v chata boli štyria kamaráti.

Nadránom okolo 5 hodiny budovu zachvátil požiar. V panike sa podarilo trom mladíkom z horiaceho pekla ujsť

Nestihol ujsť

Štvrtý, Dalibor, však toľko šťastia nemal. Jeho nehybné telo našli hasiči na prízemí. Mladému mužovi už nik nedokázal pomôcť. Príčinu aj okolnosti požiaru vyšetruje aj polícia.

"Každá takáto udalosť je tragédia pre nás ako obec, ale najmä pre rodinu," uviedol pre TV JOJ starosta Mútneho Marián murín.

"Najpravdepodobnejšou príčinou požiaru je manipulácia s otvoreným ohňom," dodal krajský riaditeľ Hasičského záchranného zboru v Žiline.

Požiari chaty v Mútnom pri Námestove Požiari chaty v Mútnom pri Námestove Zdroj: TV JOJ

"Privolaní hasiči poslednú osobu z objektu vyslobodili už bez známok života. Pri udalosti zasahuje 19 profesionálnych a dobrovoľných hasičov z Námestova, DHZO Mútne a DHZO Novoť so 4 kusmi hasičske techniky, ktorí sa snažia požiar zlikvidovať," uviedla ešte popoludní Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru SR.

​Požiar zasiahol druhé podlažie a podkrovné priestory. Hasiči po požiari rozoberali strešnú konštrukciu a dohášali skryté ohniská. Z dôvodu vzniknutej škody odhadnutej na viac ako 200 000 eur na miesto udalosti prišiel zisťovateľ príčin vzniku požiaru.

Zdroj: noviny.sk, Prezídium Hasičského a záchranného zboru SR

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:10 Prvé oddelenie II.
05:25 Prvé oddelenie
05:50 NAJLEPŠIE POČASIE
05:40 Súdna sieň
06:30 Súdna sieň
07:45 Súdna sieň
05:20 Dr. LUDSKY
06:10 Profesionáli VIII.
06:50 HESLO
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:05 Království surikat: Příběh začíná
07:30 Nine
09:40 Nádech pro lásku