Po akcii na nelegálnom vrakovisku začala polícia trestné stíhanie

13.09.2017 13:47 Noviny.sk Krimi

Po akcii na nelegálnom vrakovisku začala polícia trestné stíhanie

Archívne video
embed kód
BRATISLAVA/MARTIN / Po policajnej akcii na nelegálnom vrakovisku v obci Kláštor pod Znievom začal vyšetrovateľ trestné stíhanie nielen pre neoprávnené nakladanie s odpadmi, ohrozenie a poškodenie životného prostredia, ale aj pre legalizáciu príjmu z trestnej činnosti a neoprávneného podnikania.

 Ako agentúru SITA informovala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová, doposiaľ policajti zaistili 52 osobných motorových vozidiel, z prevažnej časti rozobratých s náplňami, ktoré sú kategorizované aj ako nebezpečný odpad, 22 demontovaných, už používaných motorov, 39 demontovaných, už používaných prevodoviek a množstvo rôznych automobilových súčiastok, ktoré boli pravdepodobne určené na ďalší predaj, a to bez živnostenského oprávnenia, ako aj iných zákonných predpokladov na podnikanie.

Na predaj boli ponúkané minimálne prostredníctvom internetových portálov. Nepojazdné vraky a nepredané časti z vozidiel potom zostávali na pozemku ako nebezpečný odpad. Akciu na základe dlhodobo získaných informácií uskutočnili martinskí policajti spolu s kolegami zo špecializovaného útvaru Prezídia PZ na environmentálnu kriminalitu a v spolupráci s martinskou Okresnou prokuratúrou vykonali procesné úkony vo viacerých nehnuteľnostiach v katastrálnom území Lazany v obci Kláštor pod Znievom, kde boli zhromažďované a rozoberané motorové vozidlá. Ako dodala Balogová, na zistenie rozsahu páchanej trestnej činnosti boli vo veci pribratí znalci. Ďalšie okolnosti sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Zdroj: noviny.sk, SITA

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:25 ŠPORT
19:40 Profesionáli VI.
20:35 Krvavé diamanty
22:25 OKTAGON MMA - MAGAZÍN
20:10 Vtierka Castle IV.
21:00 C.S.I. CYBER: Vraždy cez internet II.
22:00 Klamári II.
20:00 Príbehy dvoch myší II.
20:30 Robošváb III.
21:00 Sherm a jeho mikróby
18:20 Železná lady
20:15 Až vyjde měsíc
21:55 Empire State