Po akcii na nelegálnom vrakovisku začala polícia trestné stíhanie

13.09.2017 13:47 Noviny.sk Krimi

Po akcii na nelegálnom vrakovisku začala polícia trestné stíhanie

Archívne video
embed kód
BRATISLAVA/MARTIN / Po policajnej akcii na nelegálnom vrakovisku v obci Kláštor pod Znievom začal vyšetrovateľ trestné stíhanie nielen pre neoprávnené nakladanie s odpadmi, ohrozenie a poškodenie životného prostredia, ale aj pre legalizáciu príjmu z trestnej činnosti a neoprávneného podnikania.

 Ako agentúru SITA informovala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová, doposiaľ policajti zaistili 52 osobných motorových vozidiel, z prevažnej časti rozobratých s náplňami, ktoré sú kategorizované aj ako nebezpečný odpad, 22 demontovaných, už používaných motorov, 39 demontovaných, už používaných prevodoviek a množstvo rôznych automobilových súčiastok, ktoré boli pravdepodobne určené na ďalší predaj, a to bez živnostenského oprávnenia, ako aj iných zákonných predpokladov na podnikanie.

Na predaj boli ponúkané minimálne prostredníctvom internetových portálov. Nepojazdné vraky a nepredané časti z vozidiel potom zostávali na pozemku ako nebezpečný odpad. Akciu na základe dlhodobo získaných informácií uskutočnili martinskí policajti spolu s kolegami zo špecializovaného útvaru Prezídia PZ na environmentálnu kriminalitu a v spolupráci s martinskou Okresnou prokuratúrou vykonali procesné úkony vo viacerých nehnuteľnostiach v katastrálnom území Lazany v obci Kláštor pod Znievom, kde boli zhromažďované a rozoberané motorové vozidlá. Ako dodala Balogová, na zistenie rozsahu páchanej trestnej činnosti boli vo veci pribratí znalci. Ďalšie okolnosti sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Zdroj: noviny.sk, SITA

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:35 Súdna sieň
12:00 NOVINY O 12:00
12:20 TOP STAR
11:05 MacGyver
12:30 Vyvolení - Dom snov
14:05 Simpsonovci XVII.
11:25 Komisár Rex XIII.
13:30 Bostonské zločiny V.
14:30 Ochranca II.
11:35 Príbehy dvoch myší
12:00 Albert spoznáva svet
12:25 Oskar v balóne
11:15 Za lepší život
13:05 Pozlátko Hollywoodu
14:35 Moje krásná učitelka