Po akcii na nelegálnom vrakovisku začala polícia trestné stíhanie

13.09.2017 13:47 Noviny.sk Krimi

Po akcii na nelegálnom vrakovisku začala polícia trestné stíhanie

Archívne video
embed kód
BRATISLAVA/MARTIN / Po policajnej akcii na nelegálnom vrakovisku v obci Kláštor pod Znievom začal vyšetrovateľ trestné stíhanie nielen pre neoprávnené nakladanie s odpadmi, ohrozenie a poškodenie životného prostredia, ale aj pre legalizáciu príjmu z trestnej činnosti a neoprávneného podnikania.

 Ako agentúru SITA informovala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová, doposiaľ policajti zaistili 52 osobných motorových vozidiel, z prevažnej časti rozobratých s náplňami, ktoré sú kategorizované aj ako nebezpečný odpad, 22 demontovaných, už používaných motorov, 39 demontovaných, už používaných prevodoviek a množstvo rôznych automobilových súčiastok, ktoré boli pravdepodobne určené na ďalší predaj, a to bez živnostenského oprávnenia, ako aj iných zákonných predpokladov na podnikanie.

Na predaj boli ponúkané minimálne prostredníctvom internetových portálov. Nepojazdné vraky a nepredané časti z vozidiel potom zostávali na pozemku ako nebezpečný odpad. Akciu na základe dlhodobo získaných informácií uskutočnili martinskí policajti spolu s kolegami zo špecializovaného útvaru Prezídia PZ na environmentálnu kriminalitu a v spolupráci s martinskou Okresnou prokuratúrou vykonali procesné úkony vo viacerých nehnuteľnostiach v katastrálnom území Lazany v obci Kláštor pod Znievom, kde boli zhromažďované a rozoberané motorové vozidlá. Ako dodala Balogová, na zistenie rozsahu páchanej trestnej činnosti boli vo veci pribratí znalci. Ďalšie okolnosti sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Zdroj: noviny.sk, SITA

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

18:05 NAŠI
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:05 Zbohom, Prada
19:25 KINOSÁLA
19:40 HESLO
14:40 Nákupné maniačky
20:10 Komisár Rex - NOVÉ ČASTI
21:20 Komisár Rex - NOVÉ ČASTI
18:20 Agi Bagi
18:35 Máša a medveď
18:40 Bolek a Lolek idú do sveta
18:25 Cvokař
20:15 Krvavé peníze
21:50 96 hodin