Boli na záhrade a nevideli, že im horí strecha. Plamene siahali do niekoľkých metrov

Boli na záhrade a nevideli, že im horí strecha. Plamene siahali do niekoľkých metrov

SLATINSKÉ LAZY / Rodina s tromi deťmi prišla o strechu nad hlavou. Dom začal horieť, keď boli domáci na záhrade. Všimli si to, až keď mali plamene niekoľko metrov.

Domáci si oheň všimli, až keď zo strechy stúpali niekoľkometrové plamene. Oznámiť im to prišla suseda. Po drevených rámoch sa oheň šíril veľmi rýchlo. Snažili sa vyniesť všetko čo sa dalo, aby veci zachránili. S požiarom strechy bojovali hasiči z Detvy, zo Zvolena aj z Pliešoviec.

Domáci viac nezmohli. Stáli na ulici a dúfali, že sa hasičom podarí dostať požiar pod kontrolu skôr ako zasiahne izby na poschodí kde rodina býva. "Prebiehajú likvidačné práce, rozoberá sa konštrukcia, zalievajú sa ešte malé ohniská a pomocou termokamery sa zisťuje, kde sú," opísal priebeh akcia zasahujúci hasič Štefan Šulek. 

Pri požiari sa nikto nezranil, hasičom sa podarilo ochrániť väčšiu časť majetku, no aj napriek tomu prišla rodina s tromi deťmi o celú strechu. S príchodom chladnejšieho počasia ju budú musieť čo najskôr opraviť. Presná príčina požiaru zatiaľ známa nie je, pravdepodobne však išlo o skrat na elektroinštalácii. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:25 ŠPORT
19:40 Profesionáli VI.
20:35 Na ostrie noža
23:00 Životná šanca
20:10 Vtierka Castle III.
21:00 Myšlienky vraha III.
22:00 Myšlienky vraha IV.
20:00 Príbehy dvoch myší II.
20:30 Robošváb III.
21:00 Sherm a jeho mikróby
18:10 Vždycky jsem chtěl být gangster
20:15 Need for Speed
22:30 Šprti na tahu