Za smrť 1,5-ročnej Simonky stále nikoho neodsúdili, profesionálny rodič vinu odmieta

11.06.2017 19:22 Noviny.sk Krimi

Za smrť 1,5-ročnej Simonky stále nikoho neodsúdili, profesionálny rodič vinu odmieta

PREŠOV / Obžalobe, v prípade smrti 1,5 ročnej Simonky, čelí zo zabitia profesionálny rodič. Malé dievča podľa obžaloby pred smrťou brutálne dobili. Mužovi na lavici obžalovaných hrozí viac ako 10 rokov za mrežami.

Prípad smrti 1,5-ročného dievčaťa vzbudil rozruch hneď po pitve. Tá podľa obžaloby jednoznačne preukázala, že Simonka zomrela cudzím zavinením.

Na lavici obžalovaných sedí profesionálny rodič. Ten svoju vinu naďalej odmieta. Na verdikt súdu čaká na slobode. Na pojednávania chodí a bol aj pri tom, ako súdny znalec vymenoval všetky zranenia, ktoré viedli k smrti Simony. "Zakrvácanie brušnej dutiny, nedokrvenie vnútorných orgánov, opuch mozgu a opuch oboch pľúc," vymenoval zranenia súdny znalec Martin Kováč.

Pitva preukázala, že dievčatko pred smrťou veľmi trpelo. Modriny malo po celom tele a dokonca malo natrhnuté črevá. Podľa obžaloby ju takto dobil profesionálny rodič. Ten to popiera a sám netuší ako Simonka k smrteľným zraneniam prišla.

"Je z medicínskeho hľadiska vylúčené, aby si takéto zranenia spôsobilo samotné dieťa náhodnými pádmi," dodal súdny znalec.

"Nebudem reagovať vôbec," povedal obžalovaný profirodič Ivan G. Obžalovaný profesionálny rodič sa k ničomu nevyjadruje. V ten osudný deň bol so Simonkou ráno dokonca u lekárky. Tá si nič podozrivé nevšimla. Znalec tvrdí, že zranenia, ktoré Simonku zabili vznikli krátko pred smrťou.

Profesionálnemu rodičovi hrozí v prípade dokázania viny viac ako 10 rokov za mrežami.

Zdroj: noviny.sk, TV JOJ - Vladimír Jurek

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:25 ZLATÁ MASKA
15:05 Woody Woodpecker
17:10 Prázdniny Mr. Beana
13:35 Prepáč, si ženatý
15:50 Brácha za všechny peníze
17:45 Áno, šéfe! USA V.
14:45 ZÁCHRANÁRI
15:30 ZÁCHRANÁRI
16:20 ZÁCHRANÁRI
14:20 Krtko
14:50 Tashiho svet
15:05 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
12:55 Věčně mladá
14:55 S tváří anděla
16:50 Maggie má plán