Polícia obvinila z korupcie starostu Devínskej Novej Vsi

Polícia obvinila z korupcie starostu Devínskej Novej Vsi

BRATISLAVA / Pre päť tisíc eur má starosta Devínskej Novej Vsi na krku obvinenie z nepriamej korupcie. V prípade, o ktorom informovala polícia mal vystupovať ako sprostredkovateľ pri vybavovaní povolenia pre súkromnú spoločnosť.

Medzi obvinenými v kauze ponúkania úplatku pre úradníka Okresného úradu Bratislava je aj starosta bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves, Milan Jambor. Ako na brífingu informoval policajný prezident Tibor Gašpar, obvinený v úlohe sprostredkovateľa kontaktoval koncom januára zamestnanca Okresného úradu v Bratislave. Starosta veľa k prípadu nepovedal: "Viete čo, nebudem sa k tomu vyjadrovať. Ďakujem pekne."

Úradníkovi z odboru životného prostredia podľa polície sľúbil 5 000 eur za to, že vydá súhlas na zhodnocovanie odpadu pre súkromnú spoločnosť. Začiatkom februára podľa Gašpara túto ponuku zopakoval, pričom následne 15. februára sa úradník stretol aj zo zástupcami spoločnosti Miroslavom Z. a Vladimírom U. Tí mu okrem sumy 5 000 eur ponúkali aj "štvrťročný paušálny výnos", ak schváli aj ďalšie žiadosti spoločnosti. 

Polícia 15. marca voči Milanovi J. ako aj Vladimírovi U. a Miroslavovi Z. vzniesla obvinenie z prečinu nepriamej korupcie, za čo im hrozí trest až na dva roky väzenia. Úradník z Okresného úradu Bratislava podľa Gašpara spolupracoval s políciou.

V tomto prípade nejde o prvý a zrejme ani posledný prípad starostu obvineného z korupcie. Za posledný rok pre korupciu v samosprávach obviňovali policajti napríklad v Kežmarku. Za úplatok pri výstavbe modulovej školy, či pre korupciu pri prideľovaní nájomných bytov v Žiline.

Zdroj: noviny.sk, s využitím agentúry SITA

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:35 Súdna sieň
12:00 NOVINY O 12:00
12:20 TOP STAR
11:05 MacGyver
12:30 Vyvolení - Dom snov
14:05 Simpsonovci XVII.
11:25 Komisár Rex XIII.
13:30 Bostonské zločiny V.
14:30 Ochranca II.
11:35 Príbehy dvoch myší
12:00 Albert spoznáva svet
12:25 Oskar v balóne
11:15 Za lepší život
13:05 Pozlátko Hollywoodu
14:35 Moje krásná učitelka