V Košiciach horel byt, trojročného Sebastiána zachrániť nestihli

17.02.2017 19:00 Noviny.sk Krimi

V Košiciach horel byt, trojročného Sebastiána zachrániť nestihli

KOŠICE / V Košiciach v noci zo štvrtka na piatok prišlo k tragédií. Na sídlisku Luník IX prišlo v byte k požiaru a trojročnému chlapcovi už nedokázali pomôcť.

Podľa informácií TV JOJ požiar vypukol okolo pol noci. Rodičia šiestich detí odbehli k susedom na kávu a zdržali sa u nich niekoľko hodín. Keď si rodiča spolu so susedmi všimli, že v byte horí, sused si dal na seba mokrú deku, vbehol do vnútra a začal zachraňovať všetky deti. Päť z nich zachránil, najmladšiemu trojročnému Sebastiánovi už pomôcť nestihol.

Požiarom došlo k obhoreniu stien, okien, dverí, zariadenia bytu, ako aj osobných vecí poškodených osôb. Spôsobená škoda doposiaľ nebola vyčíslená. Požiar vznikol pravdepodobne neopatrnou manipuláciou s ohňom (horiaca sviečka, ktorou si obyvatelia svietili). "V tejto súvislosti vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach začala trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia. Presnú príčinu smrti maloletého dieťaťa určí pitva. Polícia požiadala o súčinnosť Úrad práce sociálnych vecí a rodiny, ktorý podľa našich informácií vo veci koná a rodičom už odňal ich ďalšie maloleté deti. Polícia zadržala oboch rodičov po predchádzajúcom súhlase prokurátora a v danej veci prebiehajú procesné úkony. Bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania," povedala hovorkyňa KR PZ Košice Jana Mésarová.

VIAC V KRIMI O 19:00 na TV JOJ.

Zdieľaj článok na Facebooku

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 INKOGNITO
22:00 SEDEM
23:00 Spackané plastické operácie
20:35 X-Men: Wolverine
22:55 Faktor strachu 2.0
00:50 Agent VII.
20:30 Kosti
21:30 C.S.I.: Kriminálka Miami V.
22:30 TOP STAR
21:00 Sherm a jeho mikróby
21:15 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:30 Sam a Max
20:15 Herkules: Zrod legendy
21:55 Dom Hemingway
23:30 Zvrácená láska