V Košiciach horel byt, trojročného Sebastiána zachrániť nestihli

17.02.2017 19:00 Noviny.sk Krimi

V Košiciach horel byt, trojročného Sebastiána zachrániť nestihli

KOŠICE / V Košiciach v noci zo štvrtka na piatok prišlo k tragédií. Na sídlisku Luník IX prišlo v byte k požiaru a trojročnému chlapcovi už nedokázali pomôcť.

Podľa informácií TV JOJ požiar vypukol okolo pol noci. Rodičia šiestich detí odbehli k susedom na kávu a zdržali sa u nich niekoľko hodín. Keď si rodiča spolu so susedmi všimli, že v byte horí, sused si dal na seba mokrú deku, vbehol do vnútra a začal zachraňovať všetky deti. Päť z nich zachránil, najmladšiemu trojročnému Sebastiánovi už pomôcť nestihol.

Požiarom došlo k obhoreniu stien, okien, dverí, zariadenia bytu, ako aj osobných vecí poškodených osôb. Spôsobená škoda doposiaľ nebola vyčíslená. Požiar vznikol pravdepodobne neopatrnou manipuláciou s ohňom (horiaca sviečka, ktorou si obyvatelia svietili). "V tejto súvislosti vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach začala trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia. Presnú príčinu smrti maloletého dieťaťa určí pitva. Polícia požiadala o súčinnosť Úrad práce sociálnych vecí a rodiny, ktorý podľa našich informácií vo veci koná a rodičom už odňal ich ďalšie maloleté deti. Polícia zadržala oboch rodičov po predchádzajúcom súhlase prokurátora a v danej veci prebiehajú procesné úkony. Bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania," povedala hovorkyňa KR PZ Košice Jana Mésarová.

VIAC V KRIMI O 19:00 na TV JOJ.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 INKOGNITO
21:45 SEDEM
22:45 SILNÉ REČI
20:35 James Bond: Jeden svet nestačí
23:20 Vikingovia III.
00:20 Karma je sviňa II.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas
22:00 Myšlienky vraha II.
22:55 ŽREBOVANIE
21:05 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:25 Sam a Max
21:45 ZáchranáRik II.
20:15 Kurýr: Restart
21:55 Pohledný mizera
23:40 Power Rangers: Strážci vesmíru