Päť obetí na železniciach za jediný týždeň

31.10.2016 12:55 Noviny.sk Krimi
Päť obetí na železniciach za jediný týždeň Zdroj: profimedia
SLOVENSKO / Uplynulý týždeň bol na slovenských železniciach obzvlášť tragický. Päť ľudí prišlo o život, viacerí ďalší mali viac šťastia a prežili. Väčšinou išlo o prípady dokonaných alebo plánovaných samovrážd.

Minulý týždeň zomrelo na železniciach päť ľudí. Tragické prípady sa stali v úsekoch tratí Trenčianske Bohuslavice – Výhybňa Nivy, Odbočka Vinohrady – Bratislava–Rača, Výhybňa Trebišov – Výhybňa Slivník, Bratislava–Lamač – Devínska Nová Ves a v Lipanoch. V štyroch prípadoch išlo o samovraždy, ktoré vyšetruje polícia. 

Šťastie v nešťastí

O obrovskom šťastí môže hovoriť muž, ktorého v Bratislave zrazil osobný vlak, zrážku prežil len so zraneniami. Pracovníci železníc mali minulý týždeň plné ruky práce so samovrahmi. Pred istou smrťou uchránil rušňovodič rýchlym zabrzdením vlaku osobu, ktorá ležala v koľajisku v úseku Senec - Sládkovičovo. Podobným spôsobom chcel skncovať so životom aj človek na opačnom konci republiky, na úseku Košice – Kostoľany nad Hornádom. Polícia ho napokon zadržala, no ešte predtým vyzvali vlaky k zvýšenej opatrnosti. 

Ani závory niektorých neodradia

V Gbelcoch mal rušňovodič čo robiť, keď na železničnom priecestí spozoroval biele auto, ktoré cez neho prechádzalo napriek zatvoreným závorám. Použil rýchlobrzdu a zrážke tak zabránil. Nezodpovedný vodič sa mu poďakoval útekom z miesta. 

Zdroj: tasr

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:30 POLICAJTI V AKCII
17:30 NOVINY
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
16:25 Simpsonovci IV.
17:00 Simpsonovci V.
17:30 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas III.
16:00 Kosti IX.
17:00 Kosti IX.
18:00 Súdna sieň
16:35 No, počkaj!
16:45 Okido II.
17:00 Zabi nudu! II.
15:05 Vánoční okouzlení
16:45 Napříč časem
18:30 Zlatokopka