Náš človek Bašternák: Kauzu stopli, policajti si vraj nerozumeli

28.10.2016 11:20 Noviny.sk Krimi
Náš človek Bašternák: Kauzu stopli, policajti si vraj nerozumeli Zdroj: facebook Igor Matovič
BRATISLAVA / Vyšetrovanie toho, či policajnú hliadku ovplyvňovali jej nadriadení po tom, čo podnikateľ Ladislav Bašternák musel platiť pokutu za dopravný priestupok, uzavreli. Výsledkom vyšetrovania je, že išlo o nedorozumenie a nikto hliadku nenútil podnikateľa pustiť, informuje Denník N.

Policajti podľa Denníka N vraj iba zisťovali, ako to je, lebo sa Bašternák sťažoval, ale nepodarilo sa zisiť komu. Keď policajti povedal "náš človek", tak len preto, lebo zle pochopil nadriadeného a myslel si, že hovorí o "informátorovi". 

Inšpekcia stíhanie zastavila na druhýkrát. Najprv sa vecou odmietla zaoberať v roku 2013 a prešetrenie udalosti, pri ktorej malo prísť k ovplyvňovaniu hliadky nadriadeným, odbila jednou výpoveďou svedka. 

Po tom, čo bývalý poslanec Daniel Lipšic zverejnil v júni v parlamente úradný záznam veliteľa hliadky, ktorý podpísal incident s Bašternákom a ovplyvňovanie nadriadený, začalo nové vyšetrovanie podnikateľa. 

Inšpekcia vypočula aj Bašternáka s manželkou. Podľa uznesenia k ovplyvňovaniu policajtov nedošlo, hoci jeden z nich to tak mohol pochopiť. Podľa Denníka N ale len preto, lebo jeho nadriadený zle pochopil svojho nadriadeného, ktorý len chcel vedieť, ako sa rieši priestupok, lebo sa na to Bašternák sťažoval. Komu, nie je známe. 

Zdroj: noviny.sk, Denník N

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:10 Noviny TV JOJ
05:55 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
05:00 Nové bývanie
05:50 Kinosála
06:00 Miláčikovo
05:30 Kutyil s.r.o. II.
06:05 Kutyil s.r.o. II.
06:40 Hotelová inšpekcia XIV.
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
06:00 Mopsík k zulíbání
07:45 Cesta za králem trollů
09:40 Cesta za snem