Skoro jasno
33°
Bratislava
Leonard
16.8.2022
Obvinili mestských policajtov, ktorí podľa svedkov, hádzali šteniatka do jamy
Zdielať na
Krimi

Obvinili mestských policajtov, ktorí podľa svedkov, hádzali šteniatka do jamy

HOLÍČ / Polícia vo štvrtok obvinila dvoch mestských policajtov. V rukách svojich kolegov skončili po tom, čo ich svedkovia v Holíči videli ako hádžu do jamy plnej bahna šteniatka.

Podľa pribuznej jedného zo svedkov, ktorí sa pohybovali okolo žumpy, krátko predtým, ako začuli kňučanie topiacich sa šteniat, sa v tesnej blízkosti mali pohybovať príslušníci mestskej polície. Z policajného auta mala vystúpiť žena a muž. Žena svietila po okolí baterkou, lebo bola už tma. Krátko potom, ako policajti z miesta odišli, bolo počuť zúfalé skučanie psov. 

Polícia krátko po nahlásení prípadu, pracovala s viacerými vyšetrovacími verziami, preverovala všetky výpovede, ako aj pôvod psov, okolnosti, ktoré viedli osoby k takémuto konaniu. Policajný vyšetrovateľ začal po nahlásení prípadu trestné stíhanie pre týranie zvierat.

"Policajti na prípade pracovali a na základe viacerých svedeckých výpovedí a dôkazov obvinil vyšetrovateľ z prečinu týrania zvierat 49 ročného muža a o dva roky mladšiu ženu z Holíča," povedala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Obaja mestskí policajti sú podozriví z toho, že spoločne odobrali 9 psov, z toho 6 šteniat a 3 z nich vhodili do žumpy, kde uhynuli. Skončili v rukách svojich štátnych kolegov. Za týranie zvierat im v prípade dokázania viny hrozí väzenie až na päť rokov.

Súvisiace články

Najčítanejšie