Striekačky i bongá. Denne ich odhadzuje mládež v areáli školy

31.07.2016 08:00 Noviny.sk Krimi

Striekačky i bongá. Denne ich odhadzuje mládež v areáli školy

HUMENNÉ / Striekačky, takzvané bongá a mnohé ďalšie veci súvisiace s drogovou trestnou činnosťou nachádzajú denne v areáli jednej zo základných škôl v Humennom. Vedenie to chce zmeniť.

"Nachádzame stopy po požívaní drog, poškodzujú nám samotnú bodovu školy, máme porozbíjané okná," vyratúva škodyy riaditeľka Ivera Kávová.

"Pravidelne ráno, keď prídem do práce, čístím to tu, zametám. V polovici fľaše je diera a tak drogujú. Vodné bongo," dodáva školník Jozef Kmec.

Pomoc polície

Neustálu kontrolu areálu škola zabezpečiť nedokáže. Obrátili sa preto na štátnych a mestských policajtov.

"Policajná hliadka na mieste zistila, že sa tam nachádzajú dvaja muži vo veku 20 a 24 rokov. Starší z nich držal v ruke neznámu zelenú sušinu," uviedla prešovská krajská hovorkyňa Jana Migaľová.

Sídlisko marihuany

Podozrivá látka, ktorú mali mladíci pri sebe, skončila v rukách polície. Nasledovať bude kriminalisticko-eexpertízne skúmanie.

"Na množstve nezáleží. Stále sa to začína malou dávkou," dodáva riaditeľka.

"Zodpovedne môžem povedať, že toto je sídlisko marihuany," tvrdí obyvateľ Rado.

Apel na rodičov

Polícia v tomto prípade začala trestné stíhanie pre prečin drogovej trestnej činnosti."Apelovali sme na rodičov, no nejako sa to minulo účinkom," konštatuje Kávová.

V prípade 13-ročných žiadov pritom zákon trestá práve rodičov. "Zodpovednosť za sociálny vývoj maloletých detí, a teda aj za ich správanie, nesú ich zákonní zástupcovia, najčastejšie sú to rodičia," potvrdzuje hovorkyňa ústredia práce Jana Lukáčová.

"Spolupráca s políciou bude pokračovať aj naďalej. Budú pokračovaťť v kontrole, hliadky budú chodiť častejšie," varuje riaditeľka. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:25 Súdna sieň
06:05 DEDIČSTVO
07:30 Panelák
05:25 Hoď svišťom II.
05:55 POLICAJTI V AKCII
06:55 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:20 Tajemství úspěchu
07:20 Vánoční okouzlení
08:55 Zvuk dětské duše