Zatiahnuté
Bratislava
Andrej, Ondrej
30.11.2023
Tragická nehoda pri Rožňave. Peter (†34) neprežil zrážku s dodávkou
Zdielať na
Krimi

Tragická nehoda pri Rožňave. Peter (†34) neprežil zrážku s dodávkou

ROŽŇAVA / Vážna dopravná nehoda sa stala v obci Krásnohorské Podhradie pri Rožňave. Dodávka sa tam zrazila s motorkárom. Tridsať štyri ročný Peter utrpel pri nehode vážne zranenia, pri prevoze do nemocnice zomrel.

V sobotu popoludní došlo v obci Krásnohorské Podhradie v Rožňavskom okrese k tragickej dopravnej nehode. Podľa doterajších zistení 59-ročný vodič šoféroval dodávku v smere od Rožňavy, kde v križovatke pri odbočovaní vľavo vošiel do jazdnej dráhy prichádzajúcemu motocyklu a došlo k zrážke.

"Motorkára som vôbec nevidel. Netuším, ako do mňa mohol naraziť, či sa zľakol. Ani neviem, ako rýchlo išiel," takto opisuje nehodu vodič dodávky. Tvrdí, že motorkár začal počas jazdy náhle brzdiť.

Zrážku neprežil

Po zrážke ostal 34 ročný motorkár Peter nehybne ležať na ceste. Ihneď k nemu pribehli ľudia z okolitých domov, ktorí mu do príchodu záchranárov podávali prvú pomoc. "Motorkár sa už nachádzal na zemi. Na mieste už zasahovali záchranári, ktorí motorkára oživovali," upresnil veliteľ zásahu rožňavských hasičov Roman Znak.

Z vážnymi poraneniami celého tela previezli záchranári 34 ročného muža do nemocnice. Peter utrpel poranenia nezlúčiteľné zo životom a prevoz do nemocnice neprežil. Cestu v obci po nehode úplne uzavrieť.

Príčina nehody

Polícia pracuje aj s verziou, že motorkárovi nedal vodič dodávky prednosť v jazde. K nehode bol preto prizvaný aj znalec z odboru dopravy, ktorý zistí, ako ku tejto nehode došlo. 

Požitie alkoholických nápojov u vodiča motorového vozidla nebolo zistené. Na dodávke bola spôsobená škoda vo výške 400 eur a na motocykli bola spôsobená škoda vo výške 1 500 eur.

"V tejto súvislosti vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Rožňave začal v danej veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia," uviedla Krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Zdielať na

Najčítanejšie správy