Jasno
20°
Bratislava
Kamil
14.7.2024
Razia v Šuranoch. Kukláči hľadali drogy, našli zbrane a výbušniny
Zdielať na

Razia v Šuranoch. Kukláči hľadali drogy, našli zbrane a výbušniny

ŠURANY / Národná kriminálna agentúra vykonávala v utorok od skorých ranných hodín až do večera raziu v rodinnom dome v Šuranoch neďaleko Nových Zámkov. Akcia bola pôvodne zameraná na drogy, no zmenila sa na odvoz arzenálu.

Domová prehliadka zameraná na drogy v jednom z rodinných domov v Šuranoch sa začala v utorok skoro ráno. Na poludnie sa zmenila na pyrotechnickú.

Vojenská pyrotechnika

Nešlo pritom o zábavnú pyrotechniku, ale vojenskú. Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry našli v garáži množstvo zbraní a výbušnín. Okolie domu, ktorý susedí s kultúrnou pamiatkou i ďalšími obytnými domami, ohradili policajnými páskami.

K technickému zásahu na poludnie privolali i hasičov. "Dnes sme tu boli extrémne dlho, ale ten zásah to vyžadoval. S cisternovou automobilovou striekačkou a technickým vozidlo na strihanie, keby bolo treba nejaké otváranie bytových priestorov alebo pivníc," uviedol veliteľ zásahu Marcel Mudrák.

Bratia v putách

Zásah hasičov nebol potrebný, napriek tomu, že za arzenál, ktorý z domu vyniesli pyrotechnici, by sa vraj nemusel hanbiť ani menší muničný sklad. Ten zrejme doma zriadili bratia, ktorý v dome žijú s rodičmi. Policajti mužov odviezli s putami na rukách.

Podľa susedov sa podozrivo veľa áut začalo objavovať pri dome len posledný mesiac. Kde si muži zbrane a muníciu zadovážili a kam ich chceli posunúť, vyšetruje polícia. Tá sa zatiaľ k prípadu nevyjadruje.

Razia v Šuranoch. Kukláči hľadali drogy, našli zbrane a výbušniny, pozrite si reportáž: