Oblačno
13°
Bratislava
Edita
26.9.2022
Po razii v Tornali obvinili troch mužov, našli 1,5 kilogramu pervitínu
Zdielať na
Krimi

Po razii v Tornali obvinili troch mužov, našli 1,5 kilogramu pervitínu

BANSKÁ BYSTRICA/TORNAĽA / Pri piatkovej razii v Tornali (okres Revúca) našli kukláči podľa televízie JOJ 1,5 kilogramu pervitínu. Kam mali drogy smerovať, nie je známe. Vyšetrovateľ aj prokurátor pre všetkých žiadali väzbu.

Troch mužovi priviezli na súd v nedeľu večer, krátko po siedmej. Jeden z mužov potreboval prekladateľku, pretože hovoril po maďarsky.

Obavy z úteku

Hodinu pred polnocou putovali všetci traja obvinení do vyšetrovacej väzby. "Vzhľadom na charakter trestnej činnosti a jej kvalifikáciu sudkyňa okresného súdu vzala všetkých obvinených do takzvanej útekovej väzby, pretože podľa nej boli vzhľadom na okolnosti splnené podmienky," uviedla obhajkyňa Magda Jaňovková.

Majiteľ jedného z domov už bol podľa informácií TV JOJ v minulosti za drogy stíhaný. Všetkých troch mužov vyšetrovatelia vinia z drogovej trestnej činnosti. Hrozí im väzenie na 15 až 20 rokov.

"Nikto sa nepriznal. Každý sa vyjadril k dôvodom väzby, dôvody podľa nás nie sú a budeme vidieť ako sa prípad bude ďalej vyvíjať," uviedol obhajca Juraj Remešík.

Podľa našich informácií je čast vyšetrovacieho spisu utajená nie je vylúčené, že obvinia aj ďalších ľudí. Prezídium informácie o množstve drog zatiaľ oficiálne nepotvrdilo.

Pozrite si priloženú reportáž:

Zdielať na

Súvisiace články

Najčítanejšie