Oblačno
13°
Bratislava
Edita
26.9.2022
Policajti nešikanovali rómske deti. Video existuje, skutok sa nestal
Zdielať na
Krimi

Policajti nešikanovali rómske deti. Video existuje, skutok sa nestal

KOŠICE / V kauze šikanovania rómskych chlapcov na košickej policajnej stanici padol rozsudok. Všetkých obžalovaných senát oslobodil. Video, na ktorom si samotní policajti nahrali ponižovanie detí, súd ako dôkaz neuznal.

Desať policajtov od leta 2009 čelilo obvineniu zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a štyria z nich aj z vydierania. Chlapcov, ktorí okradli dôchodkyňu, mali nútiť biť sa navzájom, vyzliekať sa, či bozkávať sa.

"Chytili nás, dali nás na zem, aby sme si kľakli, potom povedal policajt, aby sme sa fackovali a dali nás do diery. Povedali, aby sme sa vyzliekli, potom policajt zobral pištoľ a povedal: teba  
zabijem,"
opisuje incident jeden z chlapcov.

Na chlapcov mali policajti pustiť aj psov, ktorým dali dole ochranné košíky. Po celý čas im vraj nadávali. "Smiali sa a nadávali nám do degešov a cigáňov," hovorí chlapec.

Všetci policajti to popreli. Na súde ani jeden nevypovedal. Nechodili ani na pojednávania. Hlavným tromfom v tomto prípade mal byť videozáznam. Senát ho ale neuznal ako dôkaz. Podľa súdu bol totiž získaný nezákonne.

Bez účasti policajtov

Na piatkový súd už väčšinou bývalí policajti neprišli. Verdikt si vypočuli len ich obhajcovia. Senát rozhodol o oslobodení všetkých desiatich obžalovaných.

Podľa súdu sa skutok nestal. K tomuto záveru súd dospel po vykonaní rozsiahleho dokazovania a po vyhodnotení jednotlivých dôkazov.

Definitívne prípad uzavrie až krajský súd, prokurátor sa totiž  odvolal.

Pozrite si reportáž:

UPOZORNENIE: Obsah videa nie je vhodný pre maloletých a mladistvých čitateľov

Zdielať na

Súvisiace články

Najčítanejšie