Jasno
21°
Bratislava
Prokop
4.7.2022
Bitkári z trolejbusu skončili v cele, zasiahol generálny prokurátor
Zdielať na
Krimi

Bitkári z trolejbusu skončili v cele, zasiahol generálny prokurátor

PREŠOV / Prípad brutálneho útoku v prešovskom trolejbuse mal po medializácii rýchly spád. Krátko po odvysielaní putovali traja agresívni mladíci za mreže. Do hry vstúpil aj generálny prokurátor Jaromír Čižnár.

UPOZORNENIE: Obsah videa nie je vhodný pre maloletých a mladistvých čitateľov.

Video nakrútené v prešovskom trolejbuse vyvolalo hnev a búrlivé reakcie. Traja mladíci na ňom mlátia muža, ktorý sa už nevie brániť. Kopú doň aj keď už leží na zemi.

Neprimeraný útok

Niektorí svedkovia hovoria že muž v strednom veku nechtiac stúpil na nohu jednému z trojice mladíkov. Sám napadnutý polícii po útoku tvrdil, že mladíkov len chcel upozorniť na to, aby sa správali slušne. To malo vyprovokovať neprimeraný útok.

VIAC ČÍTAJTE TU: Mladíci v autobuse surovo zmlátili muža (40)

Noc strávili v cele

Útočníci Filip, Miro a Matej majú len 18 rokov. Mladíkov eskortovali do policajnej cely v stredu dve hodiny po polnoci. Vo svedeckých výpovediach tvrdili, že sa len bránili a napadnutí boli len oni.

Incident z prešovského trolejbusu číslo 8 pobúril verejnosť. najmä ten fakt, že skončili na slobode.

Zasiahol generálny prokurátor

Do prípadu ale zasiahol generálny prokurátor Jaromír Čižnár. Veci nabrali rýchly spád a mladíci putovali za mreže. "Jaromír Čižnár vydal pokyn na preskúmanie postupu prokurátorky ako aj preskúmanie dôvodu väzby u podozrivých," uviedla hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Podľa hovorkyne nedala na prepustenie pokyn prokurátorka. "Pravdou je, že podozrivých prepustil policajt, o čom informoval službu konajúcu prokurátorku," uviedol hovorca prešovských krajských policajtov Daniel Džobaník.

Agresívne trio aj stredu strávilo za mrežami v policajnej cele. Na krku už majú obvinenie z výtržníctva. A spracovaný je už návrh na to aby ostali za mrežami aj naďalej.

Pozrite si priloženú reportáž:

Zdielať na

Súvisiace články

Najčítanejšie