Jasno
18°
Bratislava
Patrik, Patrícia
6.7.2022
Kňaz mal obťažovať dievča (11), potrestali ho
Zdielať na
Krimi

Kňaz mal obťažovať dievča (11), potrestali ho

NITRA / V prípade rímsko - katolíckeho kňaza, ktorý bol obvinený zo sexuálneho zneužívania, padol rozsudok. Pavla K. uznal okresný súd v Nitre vinným. Ide o prípad z Nevidzian, ktorý sa prevalil pred rokom. Štyridsaťdeväťročný kňaz mal v tej dobe obchytávať a bozkávať jedenásťročné dievča a posielať mu zaľúbené sms správy.

V pondelok na pojednávaní zazneli záverečné reči. Prokurátor trval na tom, že vina bola preukázaná. Obhajca tvrdil, že skutok sa nestal. Dievča vo výpovediach, ktoré boli prečítané na minulom súde dopodrobna opisovalo čo sa dialo na fare a v kostole.

"Začal ma bozkávať, dával mi francúzske bozky len na ústa, asi päť až šesť bozkov, bozky s jazykom. Pritom, ako ma bozkával, ma obchytával za prsia a za zadok," zaznelo.

Farár, mal podľa obvinení v tej dobe jedenásťročnému dievčaťu posielať aj zamilované sms správy, pozývať ho na dovolenky a neustále mu telefonovať. Na súde však odmietol vypovedať. Teraz pred senátom povedal iba toľko, že nechcel nič urobiť a ani neurobil nič z toho čo mu je kladené za vinu.  

Dostal trest

Po zhruba pol hodinovej porade senát rozhodol, kňaz je vinný zo zločinu sexuálneho zneužívania. "Za čo mu uložil trest odňatia slobody v trvaní troch rokov, pričom trest podmienečne odložil na tri roky," vyhlásil hovorca súdu v Nitre Mário Piovarči.
Podľa matky dievčaťa je trest nedostatočný. "Bohužiaľ je to len podmienka čo si myslím, že je dosť málo," potvrdila.

Počas trvania podmienečného trestu súd farárovi nariadil aj probačný dohľad.
Nesmie vykonávať pastoračnú činnosť.

Kňazovi po vynesení rozsudku do reči nebolo. Zatiaľ nie je známe, či sa proti rozsudku odvolá.

Čas na rozmyslenie si nechal aj prokurátor. Rozsudok, tak nie je ešte právoplatný.

Súvisiace články

Najčítanejšie