Bitka futbalistov s osadníkmi. Padli prvé tresty

22.12.2014 08:13 Noviny.sk Krimi

Bitka futbalistov s osadníkmi. Padli prvé tresty

HUNCOVCE / Po veľkej bitke v obci Huncovce medzi futbalistami a obyvateľmi osady policajti upokojovali silné emócie niekoľko dní. Vtedy len málokto veril, že vinníkov potrestajú. Teraz už sú známe prvé tresty.

Pred marcovým treťoligovým zápasom medzi Huncovcami a Vysokými Tatrami to vyzeralo poriadne divoko. Pustili sa do seba osadníci a niektorí hráči. Deti z osady sa totiž hrali na ihrisku a odmietali odísť. "Nie sú oni prezidenti, aj my máme práva na ihrisko," myslí si jedna z obyvateliek osady.

Rozbíjali sa okná, hádzali sa kamene i sekery. Štyria ľudia skončili v nemocnici a bolo by ich viac, keby včas nezasiahli kežmarskí policajti.

Podľa osadníkov vášne rozpútal muž, ktorého nakrútili na mobil.Bol to vtedajší poslanec obecného zastupiteľstva. Vraj držal v ruke zbraň. Kvôli nemu odmietli osadníci púšťať deti do školy. "Keď bude mať pušku, postrieľa všetkých," vyjadrila vtedy obavy jedna z matiek. 

Báli sa o deti

Vyšetrovanie ale ukázalo, že nešlo o strelnú zbraň. Situácia v obci však bola po bitke napätá. S osadníkmi začali vyjednávať rómski špecialisti. Tým sa podarilo rodičov upokojiť.

Po bitke mnohí tvrdili, že za ňu potrestaný nikto nebude. Kežmarskí policajti však prípad definitívne uzavreli. Padli i obvinenia na konkrétne osoby.

Prvé tresty

"Vyšetrovanie bitky na ihrisku v Huncovciach ukončila polícia návrhom na podanie obžaloby voči šiestim osobám obvineným z prečinu výtržníctva. Jedna osoba už bola aj odsúdená," informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobaník.

Odsúdený bol muž z osady. Podľa našich informácií dostal niekoľkomesačný podmienečný trest. Ďalší traja osadníci a dvaja muži z obce čakajú na rozhodnutie súdu. Medzi nimi je údajne i bývalý poslanec.

Starostu už vtedy celý incident veľmi mrzel. Keby sa hneď zavolala polícia, nemuselo podľa neho k ničomu dôjsť.

Zdroj: noviny.sk, TV JOJ - Zuzana Pojedincová

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:50 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:00 Nákupné maniačky
05:50 Policajti v akcii
06:40 Prvé oddelenie II.
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:55 Rande naslepo
09:05 Velký draft
11:05 Lovci dinosaurů