Zatiahnuté
18°
Bratislava
Aleš
13.4.2026
Väzeň pichol spoluväzňa príborovým nožom, v nemocnici zomrel
Zdielať na

Väzeň pichol spoluväzňa príborovým nožom, v nemocnici zomrel

HRNČIAROVCE NAD PARNOU / V sobotu večer v ubytovni Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Hrnčiarovce nad Parnou fyzicky napadol 36-ročný odsúdený spoluodsúdeného. S vážnymi zraneniami oka a mozgu ho previezli do trnavskej nemocnice. V noci zo stredy na štvrtok väzeň zomrel.

Zraneného Jozefa okamžite previezli s bodným zranením v oblasti oka a zasiahnutým mozgom v kritickom stave do trnavskej nemocnice. Muž ale následkom zranenia podľahol. 

Polícia už obvinila tridsaťšesťročného Juraja z pokusu o vraždu. Vzľadom k tomu, že Jozef zomrel, bude tento prípad prekvalifikovaný na vraždu. Obaja muži údajne mali byť začiatkom budúceho roka prepustení na slobodu.

Podľa informácii reportéra Juraja Hajdina, obvineného útočníka previezli na psychiatrické oddelenie do nemocnice pre odsúdených v Trenčíne. Útočníkovi hrozí doživotie. Pozrite si priloženú reportáž:

Konflikt medzi väzňami

Útoku mal údajne predchádzať konflikt medzi väzňami. Juraj K.  neskôr vo večerných hodinách bodol tupým príborovým nožíkom do hlavy v oblasti oka 67 - ročného Jozefa z Bratislavy. Nožom mu poškodil mozog.

Rok ich delil od slobody

"K zranenému odsúdenému bola privolaná Rýchla zdravotná pomoc, ktorá po poskytnutí ošetrenia zabezpečila jeho prevoz do Fakultnej nemocnice v Trnave. Okolnosti mimoriadnej udalosti prešetrujú príslušníci Policajného zboru," informuje hovorkyňa zboru väzenskej a justičnej stráže Katarína Nováková.

Obaja boli súdom zaradení v minimálnom stupni stráženia, vo väzení v Hrnčiarovciach nad Parnou. Zranený starší väzeň bol odsúdený za trestný čin nebezpečného vyhrážania. Mladší útočník sedel za trestný čin ublíženia na zdraví. Údajne sa obaja začiatkom budúceho roka mali dostať na slobodu. Pozrite si priloženú reportáž:

Súvisiace články

Najčítanejšie správy