Skoro jasno
30°
Bratislava
Róbert
7.6.2025
Za falošné informácie o nezvestnej Ľudmile (21) päť rokov väzenia
Zdielať na

Za falošné informácie o nezvestnej Ľudmile (21) päť rokov väzenia

NITRA/DOBŠINÁ / Polícia obvinila štyroch mužov, ktorí sa snažili vylákať peniaze od rodiny zmiznutej Ľudmily. Zúfalým rodičom partia mladíkov tvrdila, že im poskytnú informácie o dcére v prípade, že zaplatia. Ukázalo sa, že išlo iba o výmysel.

Celý plán mal na starosti Dušan z Vrábeľ, ktorý postupne nahovoril svojich komplicov. Partia mladých mužov sa tak rozhodla priživiť na cudzom nešťastí.

Požičali si auto a vybrali sa za otcom nezvestnej Ľudmily. Za nepravé informácie požadovali dvanásť tisíc eur.

Čistý výmysel

Následne nasadli do auta, z ktorého krátko predtým odmontovali poznávacie značky a odišli preč. Pred návštevou rodiny blúdili po dedine. Jedna z okoloidúcich si všimla podozrivé auto, ktorá si stihla zapísať značku.  

Skutočnosť bola taká, že muži nemali o nezvestnej žiadne informácie. Všetko si vymysleli, len aby získali peniaze. Mladíkom teraz hrozí väzenie.

Hyenizmus či uplná strata akéhokoľvek ľudského cítenia? Pozrite si priloženú reportáž Martiny Molčanovej:

Polícia neustále pátra po študentke, ktorá ešte 24. októbra zmizla z diskotéky a odvtedy ju nikto nevidel.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy