Skoro jasno
26°
Bratislava
Xénia
2.6.2023
Jána (17) zrazil vlak, v kritickom stave bojuje o život
Zdielať na

Jána (17) zrazil vlak, v kritickom stave bojuje o život

BRATISLAVA/IVANKA PRI DUNAJI / Zábava sa skončila takmer tragédiou. Mladíci sa odišli baviť no keď ich zmohla únava, oddýchli si na peróne železničného nástupišťa. Tam Jána (17) zrazil vlak a momentálne bojuje io život.

Ján sa nachádza na oddelení jednotky intenzívnej starostlivosti, kam ho prišli podporiť kamaráti a rodina. "My ho to tu potrebujeme. Aj rodina aj kamaráti," hovorí sestra Petra.

Rušňovodič nedokázal zrážke zabrániť

Nehoda sa stala na nástupišti v Ivanke pri Dunaji neďaleko Bratislavy. "Sedeli na peróne a keď sa niekomu drieme, tak asi ide hlava dole. Hlava to dostala od toho vlaku," hovorí  matka Jánovho kamaráta Ľubica.

"Aj napriek tomu, že rušňovodič použil výstražné znamenie aj rýchlobrzdu, vzhľadom na krátku vzdialenosť nedokázal zabrániť stretu so sedemnásťročným chlapcom," uviedla hovorkyňa bratislavskej krajskej polície Karina Považanová.

Kritický stav

"Vyšetrenia mozgu preukázali jeho nečinnosť. Je to viac ako kritické," uviedla hovorkyňa fakultnej nemocnice v Bratislave Petra Stano Maťašovská.

Jána opísali médiá ako nejakého opilca. "Je to skvelý chlapec. Keď bolo treba pomohol každému. Pri tých deckách stál, vôbec to nebola pravda," uviedla kamarátova mama.

Čierny týždeň na koľajniciach

Práve minulý týždeň bol jeden z najčiernejších na koľajniciach. "Bol to čierny týždeň, kedy sme zaznamenali deväť prípadov zrážok vlaku s civilnou osobou, z toho päť bolo smrteľných," uviedla hovorkyňa ŽSR Martina Pavlíková.

Za prvý polrok to bolo päťdesiattri osôb, ktoré zomreli po zrážke s vlakom. Dvadsať bolo potvrdených samovrážd.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy