Jána (17) zrazil vlak, v kritickom stave bojuje o život

18.09.2014 08:30 Noviny.sk Krimi

Jána (17) zrazil vlak, v kritickom stave bojuje o život

BRATISLAVA/IVANKA PRI DUNAJI / Zábava sa skončila takmer tragédiou. Mladíci sa odišli baviť no keď ich zmohla únava, oddýchli si na peróne železničného nástupišťa. Tam Jána (17) zrazil vlak a momentálne bojuje io život.

Ján sa nachádza na oddelení jednotky intenzívnej starostlivosti, kam ho prišli podporiť kamaráti a rodina. "My ho to tu potrebujeme. Aj rodina aj kamaráti," hovorí sestra Petra.

Rušňovodič nedokázal zrážke zabrániť

Nehoda sa stala na nástupišti v Ivanke pri Dunaji neďaleko Bratislavy. "Sedeli na peróne a keď sa niekomu drieme, tak asi ide hlava dole. Hlava to dostala od toho vlaku," hovorí  matka Jánovho kamaráta Ľubica.

"Aj napriek tomu, že rušňovodič použil výstražné znamenie aj rýchlobrzdu, vzhľadom na krátku vzdialenosť nedokázal zabrániť stretu so sedemnásťročným chlapcom," uviedla hovorkyňa bratislavskej krajskej polície Karina Považanová.

Kritický stav

"Vyšetrenia mozgu preukázali jeho nečinnosť. Je to viac ako kritické," uviedla hovorkyňa fakultnej nemocnice v Bratislave Petra Stano Maťašovská.

Jána opísali médiá ako nejakého opilca. "Je to skvelý chlapec. Keď bolo treba pomohol každému. Pri tých deckách stál, vôbec to nebola pravda," uviedla kamarátova mama.

Čierny týždeň na koľajniciach

Práve minulý týždeň bol jeden z najčiernejších na koľajniciach. "Bol to čierny týždeň, kedy sme zaznamenali deväť prípadov zrážok vlaku s civilnou osobou, z toho päť bolo smrteľných," uviedla hovorkyňa ŽSR Martina Pavlíková.

Za prvý polrok to bolo päťdesiattri osôb, ktoré zomreli po zrážke s vlakom. Dvadsať bolo potvrdených samovrážd.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

07:30 Kung Fu Panda
09:20 Chlapec, ktorý sa stane kráľom
12:10 Shrek
07:15 Kutyil s.r.o. II.
08:10 Miláčikovo
08:45 Nová záhrada
06:50 Utekajme, už ide!
09:00 Samé šťastie
11:25 Denník slabocha
07:55 Malí fidlikanti
08:10 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
08:30 Petronela Jabĺčková
07:05 Černobyl
09:15 Proxima
11:15 Krokodýl Dundee rytířem