Tragická nehoda! Cyklista (†51) skončil pod kolesami auta

Tragická nehoda! Cyklista (†51) skončil pod kolesami auta

ZLATÉ KLASY/TONKOVCE / Cyklista (†51) vo štvrtok predpoludním zahynul na ceste medzi Zlatými Klasmi a Tonkovcami. Zrejme odbočoval z hlavnej cesty na vedľajšiu. Vošiel pritom do cesty práve prichádzajúcemu autu.

Cyklista odbočoval

K tragickej nehode došlo vo štvrtok krátko pred desiatou hodinou. Cyklista, ktorý odbočoval z hlavnej cesty na vedľajšiu, vošiel do cesty práve prichádzajúcemu vozidlu. Vodič smeroval po hlavnej ceste do Zlatých Klasov. 

Zrazenému mužovi, ktorý chcel odbočiť do Tonkoviec, nedokázali pomôcť ani privolaní záchranári. Aj napriek resuscitácii, cyklista zraneniam na mieste podľahol.

"Neviem, ako sa to mohlo stať. Sám som mu dával reflexnú vestu a ešte mal aj čiapku. Nerozumiem tomu, ako ho šofér mohol nevidieť," polemizuje známy nebohého.

Vodič strhol volant

Cyklista chcel pravdepodobne odbočiť, avšak nedal znamenie. Následne ho zachytil vodič pravou stranou vozidla a aj napriek snahe, odvrátiť zrážku už nedokázal.

"Chlapík nešiel ani pri krajnici. Bol som už skoro na jeho úrovni a vtedy mi vybočil do cesty. Strhol som hneď volant, ale už sa nedalo nič robiť," opisuje situáciu vodič auta. 

"Nemal som ani prečo brzdiť, pretože som ani nepredpokladal, že také niečo urobí. On vošiel do mojej jazdnej dráhy," konštatuje vodič.

Dychové skúšky

Zranenia zrazeného cyklistu boli natoľko vážne, že im priamo na mieste podľahol. Hoci sa záchranári snažili ho oživiť, museli konštatovať už len smrť.

Vodič v krvi alkohol nemal. "Dychová skúška na alkohol bola u vodiča negatívna. Cyklistovi bude zisťovaná pri pitve," dopĺňa hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Trnava Martina Kredatusová. Presné príčiny celej dopravnej nehody ešte vyšetruje polícia.

Zdroj: noviny.sk, TV JOJ - Veronika Hulíková

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:25 ŠPORT
20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
20:35 INKOGNITO
20:25 Farba víťazstva
23:15 10 000 svätých
01:25 Najlepšie svetové videá II.
20:10 Kosti III.
21:00 Dr. House I.
21:55 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
20:25 Krtko
20:30 Medzi nami zvieratkami
20:35 Bob a Bobek králiky z klobúka
20:15 Čínský obchodník
22:10 Hotel Artemis
23:55 Strážce spravedlnosti I.