Vlak pri Považskej Bystrici zachytil pracovný mechanizmus na trati
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Tragická zrážka vlakov
POVAŽSKÁ BYSTRICA / Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) odriekla v stredu pre meškanie vlak smerujúci z Košíc do Bratislavy na úseku Považská Bystrica - Bratislava. V úseku Plevník - Považská Bystrica vlak zachytil pracovný mechanizmus na trati. Pre TASR to potvrdil hovorca ZSSK Ján Baček.
"Udalosť bude zdokumentovaná a preverená príslušnými orgánmi. Z dôvodu meškania bol vlak Ex 502 odrieknutý v úseku Považská Bystrica - Bratislava hlavná stanica," uviedol Baček.
Pre cestujúcich ZSSK podľa neho zabezpečila náhradu vlakmi R 10714 a Ex 604. "Cestujúci ani vlakový personál neboli zranení. Okolnosti a príčiny udalosti sú predmetom vyšetrovania," dodal.