Zatiahnuté
16°
Bratislava
Fedor
15.4.2026
Falošná matka pripravila muža o takmer 10-tisíc eur. Tvrdila, že má chorého syna
Zdielať na

Falošná matka pripravila muža o takmer 10-tisíc eur. Tvrdila, že má chorého syna

OKRES LUČENEC / Policajti vyšetrujú podvod, pri ktorom neznáma žena zrejme zneužila fotku cudzieho chorého chlapčeka, ktorého vydávala za svojho syna. Na sociálnej sieti pritom prosila ľudí o peniaze na jeho liečbu. Podvedený muž z okresu Lučenec jej poslal dokopy takmer desaťtisíc eur. Zverejnením prípadu chce varovať aj ostatných.

​Žiadala pomoc na sociálnej sieti 

Neznáma žena prosila ľudí o pomoc na sociálnej sieti. Žiadala od nich 20 eur na kúpu kyslíkovej fľaše pre svoje choré dieťa. Muž z okresu Lučenec sa rozhodol pomôcť a peniaze jej poslal na súkromný účet, ktorý tam zverejnila.

"Aj ja mám deti, takže som chcel poslať dvadsať eur, však to nikoho do hrobu nedonesie, " hovorí podvedený muž. 

Muža kontaktovala súkromne 

Údajná matka chlapčeka ho však po prijatí sumy ihneď kontaktovala v súkromnej správe. Začala od neho žiadať ďalšie peniaze na liečbu. Jej príbeh potvrdzoval aj muž, ktorý sa vydával za primára.

"Ten primár mi potvrdil, že áno, to je ten chlapec, treba mu toľko a toľko peňazí na operáciu. Ja som to vždycky posielal. Kyslíková fľaša malá, potom bola kyslíková fľaša veľká a potom bolo treba nejaký prístroj, potom jedna hadica, druhá hadica, " pokračuje podvedený muž. 

Informovala o zdravotnom stave "syna"

Žena mu pravidelne písala, žiadala ďalšie a ďalšie peniaze. Zároveň ho informovala o zdravotnom stave údajného štvorročného syna, ktorý sa mal zhoršovať.

"Že je v umelom spánku, že jedna injekcia stojí nejakých 300 eur na jeden deň a tak a furt len pýtala peniaze. Tak som jej poslali 700, 800, 1300, " vysvetľuje podvedený muž. 

Koľko jej poškodený poslal? 

A takto za necelé dva týždne jej poslal takmer desaťtisíc eur. Začali mu však byť podozrivé niektoré skutočnosti. Žena napríklad trikrát neprišla na dohodnuté stretnutie, nechcela mu poslať ani doklad totožnosti.

"Posledných tisíc eur som jej ani neposlal, lebo keď mi nepošle občiansky preukaz, nepošle ti žiadne peniaze, " dodáva podvedený muž. 

Tvrdila, že chlapec zomrel 

Zlom prišiel vo chvíli, keď mu oznámila, že chlapček zomrel. Poslala mu dokonca aj parte, podľa ktorého mal byť pochovaný v Leviciach. V uvedený dátum sa tam však žiadny pohreb nekonal.

"Dňa 13.3. 2026 o 15.30 sa v Dome smútku Levice neuskutočnila posledná rozlúčka so zosnulým Vladimírom B., ani žiadna iná posledná rozlúčka, " znie stanovisko MSÚ Levice. 

Podal trestné oznámenie 

Muž nakoniec podal trestné oznámenie, aj keď neverí, že svoje peniaze dostane niekedy naspäť.

"Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Lučenci začal v súvislosti s prípadom trestné stíhanie vo veci prečinu podvodu. V súčasnosti nie je možné poskytovať zo strany polície žiadne ďalšie podrobnosti, " objasňuje hovorkyňa KR PZ Banská Bystrica Petra Kováčiková. 

Aj tento prípad ukazuje, ako ľahko sa dá zneužiť ľudský súcit, najmä keď ide o choré dieťa.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy