Jasno
10°
Bratislava
Jozef
19.3.2026
Muž spájaný s kartelom zostáva za mrežami. Súd žiadosť zamietol
Zdielať na

Muž spájaný s kartelom zostáva za mrežami. Súd žiadosť zamietol

BANSKÁ BYSTRICA / Ozbrojení kukláči sprevádzali Ferenca Meszárosza pred Špecializovaný súd v Banskej Bystrici. Muž, ktorý mal podľa obvinení stáť na čele rozsiahleho medzinárodného drogového kartelu, žiadal prepustenie z väzby.

Meszárosz, pôvodom z Maďarska, bol zadržaný koncom minulého roka v Nemecku, na letisku v Alicante, kde mal posledné roky žiť. Jeho zadržanie bolo súčasťou rozsiahlej medzinárodnej policajnej akcie s názvom Linea. Práve táto akcia priniesla podľa prezidentky Policajného zboru SR Jany Maškarovej "najväčšiu protidrogovú akciu Policajného zboru v histórii Slovenska." Počas Liney totiž policajti zaistili tony kokaínu v odhadovanej hodnote 175 miliónov eur.

Žiadosť o prepustenie zamietnutá

Po niekoľkých mesiacoch vo väzbe sa Meszárosz pokúsil o prepustenie na slobodu. Po niekoľkohodinovom pojednávaní však súd jeho žiadosti nevyhovel.

"Sudca pre prípravné konanie zamietol sťažnosť obvineného," potvrdila hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Iveta Pulman Erdélyiová. "Zamietol jeho prepustenie z väzby na slobodu a rovnako zamietol aj jeho návrhy na nahradenie väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka, prípadne písomným sľubom obvineného."

Obhajca sa odvolal

S rozhodnutím súdu nesúhlasí obhajca Petra Martinkoviča, ktorý podal sťažnosť. "S týmto rozhodnutím nesúhlasíme. Samozrejme, rešpektujeme ho a nesúhlasíme s ním a z toho dôvodu sme aj podali sťažnosť."

O sťažnosti bude rozhodovať Najvyšší súd Slovenskej republiky.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy