Vandal sprejom zničil storočné gaštany. Obyvatelia sú pobúrení
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
HUMENNÉ / Humenčania majú problém s vandalmi. Niekto totiž poškodil sprejom nie budovy, či ploty, ale vzácne vyše 100-ročné gaštany. Bielym a modrým sprejom na ne nastriekal nápisy. Tie bohužiaľ budú musieť na stromoch zostať.
"Je to hrozné, to už mohol niečo nastriekať na plot, tu vedľa je plot. Ale na strom? To som sa s tým v živote nestretla," uviedla Františka Múdra. Vzácne gaštany majú vyše sto rokov, konanie vandalov miestnych obyvateľov pobúrilo.
"Má to 200 -300 rokov tie stromy, niektoré aj viac a príde jeden blázon a hrá sa tu na hrdinu. Chcel sa zviditeľniť, ale nech sa podpíše aspoň," povedal obyvateľ Humenného.
Ide o obľúbenú lokalitu ľudí v meste
Stromy v mestskom parku sú poškodené bielym, modrým a červeným sprejom. "Je to sprej, určite je to sprej, nejde to dole a ani to nepôjde dole. Zostane to tak, musí to zostať na tom strome, nebude na to dávať žiadnu chémiu, aby sme to nepoškodili ešte viac," pokračovala Múdra.
Páchateľ je neznámy a jeho vypátranie je podľa miestnych takmer nemožné. "Gaštan, ktorý má viac ako 100 rokov, ktorý prežil svetové vojny aj zemetrasenie, povodne a rôzne zlé časy a príde naša generácia a tu je výsledok," stážuje sa Múdra.
Len nedávno vandali zdevastovali alej okrasných stromčekov v meste. "Takže tu máme ďalšiu etapu ničenia stromov, som zvedavá, čo bude ďalej," uzavrela Múdra.