Zatiahnuté
-1°
Bratislava
Bibiána
2.12.2023
Záhadná smrť v Habure! Ivan (†40) ležal v kaluži krvi
Zdielať na

Záhadná smrť v Habure! Ivan (†40) ležal v kaluži krvi

V obci Habura zomrel záhadným spôsobom 40-ročný muž. Dedinčania sú v šoku, našli ho totiž iba v bielizni ležať v kaluži krvi. Záchranári ho oživovali desiatky minút. Polícia zatiaľ nevylučuje, že to mohla byť aj vražda.

Ivan bol epileptik

Štyridsaťročného Ivana našla suseda. Muž bol iba v bielizni a v kaluži krvi ležal na schodoch. Ešte ráno ho videli, ako vyprevádza otca a zatvára za ním bránku. Vtedy ešte ani jeden z nich netušil, že to bol ich posledný rozhovor v živote.

Susedia nám povedali, že Ivan bol epileptik. Podľa nich dostal záchvat a to práve vo chvíli, keď bol na schodoch. V bezvládnom stave tam zrejme ležal hodiny. Keď prišla na miesto záchranka, bol v bezvedomí a krvácal z hlavy.

Vážny stav sa však počas prevozu do nemocnice ešte viac skomplikoval. Posádka muža musela opakovane oživovať a v resuscitovaní pokračovali aj lekári v nemocnici, no márne.

Bola to nešťastná náhoda?

Stále nie je jasné, či 40-ročný muž prišiel o život naozaj pri nešťastnej náhode, alebo mu na druhý svet niekto pomohol. Polícia totiž pracuje aj s touto možnosťou.

V prípade už preto začali trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. "Cudzie zavinenie zatiaľ v tomto prípade nebolo vylúčené," povedal prešovský policajný hovorca Daniel Džobanik. V prípade ešte nariadili pitvu, až tá ukáže, prečo naozaj muž zomrel.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

ISIFA/ilustračné

Súvisiace články

Najčítanejšie správy