Zatiahnuté
Bratislava
Tamara
26.1.2022
Falošní policajti okradli podnikateľa o 19 500 eur
Zdielať na
Krimi

Falošní policajti okradli podnikateľa o 19 500 eur

Ak sa chystáte do Talianska a chcete mať pri sebe hotovosť, majte sa na pozore. Keď cestujete ako súkromná osoba, môžete mať pri sebe maximálne 1000 Eur. Keď ako zástupca firmy maximálne 10tisíc eur. Rizikom je aj to, že vám ich môžu kedykoľvek ukradnúť.

Len prepočítame...

Podnikateľ prešiel hranicou a s peniazmi sa mohol rovno rozlúčiť. Ako prví ho zastavili colníci. Keďže sa priznal, že preváža viac peňazí ako je povolený limit 10 000 eur, zaplatil pokutu. "Najprv chceli doklady od peňazí, že aby som im ich ukázal. Potom doklady už nechceli, chceli len pokutu. Tak som zaplatil 500 eur pokutu, spísali zápisnicu," opisuje poškodený podnikateľ Marek Hami.

Podnikateľ pokračoval ďalej v ceste a neskôr sa zastavil na benzínovej pumpe. Tu k nemu zrazu pristúpili muži v oblekoch. "Uniformu nemali ale mali polícia aj odznak aj polícia aj preukaz," hovorí Hami. Údajne aj títo muži chceli vidieť väčší obnos peňazí, ktorý mal podnikateľ so sebou.
"On mi hovorí, že len nech ukážem, že prepočítame, či to je toľko a papier od tých colníkov bol u neho," dodal podnikateľ.

Ide o podsvetie

Udalosti však zrazu nabrali rýchly spád. Muži v oblekoch vraj peniaze ukradli. "To už som len videl, ako skočili do auta a ufujazdili cez pumpu," povedal Hami. "V žiadnom prípade nemožno občanovi odobrať celú prevážanú sumu," informovala Renáta Goldírová z Ministerstva zahraničných vecí.

Vyšetrovanie prípadu prebieha. Podnikateľ je presvedčený, že ide o prácu podsvetia, s ktorým spolupracujú aj colníci.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

ISIFA

Súvisiace články

Najčítanejšie