Minister financií Peter Kažimír by mal záujem o pozíciu guvernéra Národnej banky Slovenska

04.10.2018 16:28 Noviny.sk Ekonomika

Minister financií Peter Kažimír by mal záujem o pozíciu guvernéra Národnej banky Slovenska

BRATISLAVA / Minister financií Peter Kažimír by mal záujem o pozíciu guvernéra Národnej banky Slovenska. A to v prípade, že by z funkcie odišiel jej súčasný šéf. Pre Pravdu to povedal premiér Peter Pellegrini. Potvrdil tým špekulácie, o ktorých sa hovorí už dlhšie. Kažimírova ambícia šéfovať centrálnej banke má podľa premiéra svoju logiku. Súčasného ministra financií označil po dnešnom rokovaní vlády za zdatného odborníka.

 "Môžem potvrdiť, že v prípade, že by malo dôjsť k zmene na poste guvernéra NBS, tak pán podpredseda vlády a minister financií by určite mal ambíciu zúčastniť sa súboja o takýto post. To je pravda. O tom sa veľa špekuluje a ja to môžem takto oficiálne potvrdiť," povedal Pellegrini pre Pravdu. "Otázka je, aký plán so svojím životom a kariérou má terajší guvernér NBS, pretože od neho všetko závisí. V prípade, že by Jozef Makúch urobil nejakú zmenu vo svojom pôsobení, tak potom môžeme hovoriť o týchto otázkach," vyhlásil premiér.

"Nateraz ale nového guvernéra nehľadáme, nakoľko nám terajší neoznámil, že by zo svojej funkcie odchádzal a na čele Národnej banky Slovenska dnes sedí guvernér Jozef Makúch," povedal premiér Peter Pellegrini. 

Zdroj: noviny.sk/SITA

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:25 ŠPORT
19:10 NAŠI II.
19:45 ŽREBOVANIE
19:50 Hoď svišťom II.
18:00 Prison Break: Návrat
20:10 Myšlienky vraha VII.
21:00 Myšlienky vraha VII.
19:35 Jahôdka a jej kamaráti II.
20:00 Príbehy dvoch myší
20:25 Robošváb IV.
18:35 Všechno, co si přeje
20:15 Kolonie
22:15 Nájemní zabijáci