Minister financií Peter Kažimír by mal záujem o pozíciu guvernéra Národnej banky Slovenska

04.10.2018 16:28 Noviny.sk Ekonomika

Minister financií Peter Kažimír by mal záujem o pozíciu guvernéra Národnej banky Slovenska

BRATISLAVA / Minister financií Peter Kažimír by mal záujem o pozíciu guvernéra Národnej banky Slovenska. A to v prípade, že by z funkcie odišiel jej súčasný šéf. Pre Pravdu to povedal premiér Peter Pellegrini. Potvrdil tým špekulácie, o ktorých sa hovorí už dlhšie. Kažimírova ambícia šéfovať centrálnej banke má podľa premiéra svoju logiku. Súčasného ministra financií označil po dnešnom rokovaní vlády za zdatného odborníka.

 "Môžem potvrdiť, že v prípade, že by malo dôjsť k zmene na poste guvernéra NBS, tak pán podpredseda vlády a minister financií by určite mal ambíciu zúčastniť sa súboja o takýto post. To je pravda. O tom sa veľa špekuluje a ja to môžem takto oficiálne potvrdiť," povedal Pellegrini pre Pravdu. "Otázka je, aký plán so svojím životom a kariérou má terajší guvernér NBS, pretože od neho všetko závisí. V prípade, že by Jozef Makúch urobil nejakú zmenu vo svojom pôsobení, tak potom môžeme hovoriť o týchto otázkach," vyhlásil premiér.

"Nateraz ale nového guvernéra nehľadáme, nakoľko nám terajší neoznámil, že by zo svojej funkcie odchádzal a na čele Národnej banky Slovenska dnes sedí guvernér Jozef Makúch," povedal premiér Peter Pellegrini. 

Zdroj: noviny.sk/SITA

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:50 Súdna sieň
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:00 Profesionáli III.
18:55 Kutyil s.r.o.
19:50 TIPOS INFO
18:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
19:00 Neserte nám pestúnku II.
19:30 Neserte nám pestúnku II.
18:10 Požiarnik Sam VIII.
18:25 Jahôdka a jej kamaráti II.
18:55 Viking Vicky
16:05 Zátah
18:20 Nanga Parbat
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA: Skutečný Rocky Balboa