Skoro jasno
19°
Bratislava
Oskar
8.8.2022
PROKURATÚRA: GP SR vyzýva Hamrana k zdržanlivosti a pripomína, že nie je orgán činný v trestnom konaní
Zdielať na
Noviny.sk

PROKURATÚRA: GP SR vyzýva Hamrana k zdržanlivosti a pripomína, že nie je orgán činný v trestnom konaní

BRATISLAVA – Policajný prezident nie je orgánom činným v trestnom konaní a Generálna prokuratúra SR (GP SR) ho vyzýva, aby pri svojich vyjadreniach rešpektoval princíp zdržanlivosti, na ktorý sa vo svojich vyjadreniach viackrát odvolával. Uvádza sa to v stanovisku, ktoré poskytol hovorca GP SR Dalibor Skladan. Prokuratúra sa ohradila voči výroku, ktorý šéf polície Štefan Hamran povedal na zasadnutí parlamentného branno-bezpečnostného výboru týkajúceho sa prípadu obvinených kajúcnikov Ľudovíta M. a Borisa B.

Konkrétne policajný prezident vyhlásil, že „celý prípad smrdí ako mnohé iné rozhodnutia Krajskej prokuratúry Bratislava, Nitra a ďalšie, ku ktorým sa môžeme dostať“.


Hamran na výbore vo štvrtok 5. mája vysvetľoval, prečo sa Národná kriminálna agentúra pokúšala dostať spis s utajovanou prílohou k prípadu obvinených kajúcnikov z Okresného súdu Bratislava III. Podľa neho vyšetrovateľ rieši prípad zločineckej skupiny, ktorá mohla manipulovať skutočnosti podstatné pre trestné konanie. Súd však policajtom dokument nevydal a poslal ho na Krajskú prokuratúru v Bratislave, a to napriek tomu, že dozor vo veci už prebrala Krajská prokuratúra v Košiciach.

Najčítanejšie