Zatiahnuté, zmiešané prehánky
Bratislava
Edmund
1.12.2023
PREZIDENTKA: Šefčovič má všetky predpoklady, aby funkciu zvládol
Zdielať na
Noviny.sk

PREZIDENTKA: Šefčovič má všetky predpoklady, aby funkciu zvládol

BRATISLAVA - Maroš Šefčovič má dlhoročné skúsenosti a všetky predpoklady, aby zvládol funkciu podpredsedu Európskej komisie pre medziinštitucionálne vzťahy. Uvádza sa to v stanovisku prezidentky Zuzany Čaputovej, ktoré agentúre SITA poskytol jej hovorca Martin Strižinec. Hlava štátu Šefčovičovi zablahoželala a zaželala mu veľa úspechov.

Rozhodnutie designovanej predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyen, ktorá počíta s Marošom Šefčovičom ako podpredsedom Európskej komisie pre inštitucionálne vzťahy a strategický výhľad, oceňuje premiér Peter Pellegrini. “Som presvedčený, že Maroš Šefčovič sa bude venovať agende, s ktorou má skúsenosť zo svojho pôsobenia v Európskej komisii. Priniesol vtedy konkrétne výsledky a pristupoval mimoriadne zodpovedne k finančným prostriedkom európskych daňových poplatníkov. Blahoželám mu k tejto nominácii a prajem mu úspešné funkčné obdobie v prospech Únie i Slovenskej republiky," uviedol Pellegrini. Stanovisko poskytol tlačový odbor predsedu vlády.


Maroš Šefčovič by mal byť v novej Európskej komisii podpredsedom pre medziinštitucionálne vzťahy a strategický výhľad. Oznámila to dnes predsedníčka Komisie Ursula von der Leyen. Šefčoviča podobne ako ďalších 25 navrhnutých komisárok a komisárov čaká vypočúvanie pred Európskym parlamentom. Ak poslanci za Komisiu ako celok zahlasujú, exekutíva pod vedením von der Leyen sa ujme mandátu 1. novembra. Maroš Šefčovič bol v Komisii Josého Manuela Barrosa komisárom pre vzdelávanie, odbornú prípravu, kultúru a mládež. Podpredsedom Európskej komisie pre medziinštitucionálne vzťahy a administratívne záležitosti bol v rokoch 2010 - 2014. Tretí raz (2014 - 2019) sa stal podpredsedom EK vedenej Jeanom-Claudom Junckerom zodpovedným za Energetickú úniu.

Najčítanejšie