Zatiahnuté
Bratislava
Ambróz
7.12.2023
Pri streľbe v centre pre liečbu drogových závislostí zahynulo 14 ľudí
Zdielať na
Noviny.sk

Pri streľbe v centre pre liečbu drogových závislostí zahynulo 14 ľudí

CHIHUAHUA / Najmenej 14 ľudí zahynulo pri streľbe v centre pre liečbu drogových závislostí v mexickom meste Chihuahua. Útok sa stal v utorok o 21:00 miestneho času (v stredu o 5:00 SELČ), keď do zariadenia Familias Unidas vtrhli maskovaní muži a začali strieľať na prítomných ľudí. Útok si okrem obetí na životoch vyžiadal aj osem zranených.

Motív útoku nie je zatiaľ známy, informoval spravodajský portál BBC s odvolaním sa na políciu. Bezpečnostné sily zriadili okolo mesta stanovištia, zatiaľ sa im však nepodarilo dostihnúť páchateľov. Podľa svedkov boli útočníci oblečení vo vojenskom štýle a mali so sebou samopaly.


Centrá pre liečbu drogových závislostí sa často stávajú cieľom útokov ozbrojených útočníkov. Podľa vyšetrovateľov na takéto zariadenia útočia drogové gangy v domnienke, že sa tam skrývajú členovia konkurenčných skupín. Okrem toho tiež predpokladajú, že kartely využívajú takéto zariadenia na nábor nájomných vrahov a pašerákov, ktorým sa často vyhrážajú smrťou, ak odmietnu spolupracovať.

Najčítanejšie