Syn matku nepochoval. Jej telo mumifikoval pre dôchodok

Syn matku nepochoval. Jej telo mumifikoval pre dôchodok

POĽSKO / Syn svoju matku po jej smrti nepochoval, ale mumifikoval. Dôvodom bol jej dôchodok.

Päťdesiatsedemročného muža previezli do nemocnice v poľskej Wroclawi s podozrením na akútny pneumotorax. Lekárom sa ho už nepodarilo zachrániť. Mužov pohreb začali zaobstarávať jeho blízki príbuzní. Keď vošli do bytu v ktorom býval, čakal ich šok.

"Objavili mumifikované telesné pozostatky jeho matky," hovorí vyšetrovateľka Barbara SzcerbaPríbuzní na miesto okamžite zavolali policajtov, ktorí celý byt zabezpečili. "Podľa našich prvotných zistení išlo o ženu, ktorá mala v čase smrti 87-rokov," dodala vyšetrovateľka. Podivný zápach pochádzajúci z rozkladajúceho sa tela v byte si nevšimli ani susedia. Muž to vyriešil veľmi rafinovane.

"Ženu zasypal soľou, čím zabezpečil jej mumifikáciu. Vyšetrovatelia sa domnievajú, že práve soľ zabránila šíreniu zápachu. Nikto zo susedov si to preto nevšimol," informuje hovorkyňa polície Katarzyna Cislo. Muž, ktorý mal tento čin spáchať pritom celé roky tvrdil, že jeho matka sa má nachádzať v domove sociálnych služieb.

"Všetkým tvrdil, že matka je v domove pre seniorov. Päť rokov za ňu poberal dôchodok, ktorého sa nechcel vzdať," dodala Cislo. Ostatky jeho matky previezli na súdnu pitvu, ktorá má určiť príčinu smrti. Obhliadajúci lekár na mieste však cudzie zavinenie vylúčil.

Zdroj: noviny.sk

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:15 Kúpili sme ZOO
16:50 Rozpáľ to v Španielsku, šéfe!
17:45 NAŠI IV.
15:30 Mladí farmári II.
16:40 Môj bratranec Vinny
19:15 Simpsonovci XXVIII.
15:15 Nákupné maniačky
16:30 Nákupné maniačky
17:40 Nákupné maniačky
16:05 Malý Elvis a priatelia
16:35 Sníček
16:50 Emka to vie - Pozor drogy!
16:10 Domácnost naruby
17:55 Touha zvítězit
20:15 Plán pomsty