Zatiahnuté, zmiešané prehánky
Bratislava
Bibiána
2.12.2023
Viete, kto je druhý najväčší výrobca TV na svete?
Zdielať na

Viete, kto je druhý najväčší výrobca TV na svete?

Zdroj: 123rf.com

INZERCIA / Spoločnosť TCL bola v našich končinách donedávna menej známou a pri tom sa v roku 2020 stala 2. najväčším výrobcom televízorov na svete, hneď po Samsungu. Zistite, viac o tejto spoločnosti, v čom je priekopníkom a akú revolučnú novinku predstavila.

Čo ste nevedeli o značke TCL

Spoločnosť TCL (Telephone Communication Limited) založili v roku 1981 v meste Huzhou v Číne. Počas rokov sa stala poprednou globálnou technologickou spoločnosťou v oblasti výroby zobrazovacích panelov, televízorov či mobilných zariadení.

Zamestnáva viac ako 75-tisíc zamestnancov po celom svete, má 28 laboratórií na výskum a vývoj nových technológií a 22 výrobných závodov. Pôsobí vo viac ako 160 krajinách sveta.

Spoločnosť TCL je momentálne svetovou dvojkou v oblasti vývoja a výroby televízorov, hneď za Samsungom. U veľkoformátových televízorov s uhlopriečkou viac ako 98 palcov sa dokonca podľa údajov spoločnosti OMDIA stala jednotkou podľa podielu na trhu

TCL dlhodobo v TV presadzuje technológiu Mini LED

V roku 2023 zaznamenali TCL televízory s technológiou QD-Mini LED rast o 114,5 %. Na prestížnom veľtrhu CES 2023 predstavila spoločnosť dva nové 4K televízory s Mini LED C935 a C835, ktoré získali ocenenie CES® 2023 Innovation Awards.

Na výstave IFA v septembri v Berlíne predstavila TCL svoj obrovský vlajkový Mini LED televízor s neuveriteľnou uhlopriečkou 293 cm.   Mini LED je technológia, ktorá využíva na podsvietenie menšie diódy s veľkosťou 0,1 mm, v porovnaní s klasickými LED televízormi, ktoré fungujú s diódami veľkosti 0,2 a viac. Takýchto malých diód sa na plochu televízora zmestí oveľa viac, ako pri staršej technológii. Tieto displeje tak vynikajú vysokým kontrastom, skvelým HDR zobrazením, nízkou poruchovosťoudlhou životnosťou.

TIP: Vyskúšajte výpredaj televízorov, kde nájdete rôzne druhy TCL televízorov za atraktívne ceny.

Revolučný displej v smartfóne pripomínajúci papier 

Spoločnosť TCL nie je len výrobcom televízorov, ale zameriava sa tiež na mobilné telefóny. Prakticky všetky smartfóny majú jedno spoločné: lesklý a u väčšiny lacnejších telefónov zle čitateľný displej na slnku.

V TCL sa to rozhodli zmeniť a predstavili lacný smartfón s revolučným displejom Nxtpaper. Ide o LCD panel špeciálne upravený tak, aby obraz na ňom vyzeral ako papier. Ide o unikátnu technológiu spoločnosti TCL, ktorá šetrí batériu a chráni oči.

Najčítanejšie správy