Zatiahnuté
Bratislava
Emil
31.1.2023
Matka troch detí tvrdí, že lekárka odmietla ošetriť jej deti, pretože sú z osady. Vraj ich poslala do skleníka
Zdielať na

Matka troch detí tvrdí, že lekárka odmietla ošetriť jej deti, pretože sú z osady. Vraj ich poslala do skleníka

MALACKY / Detská lekárka na Záhorí údajne odmietla ošetriť deti. Tvrdí to ich matka. Po niekoľkých hodinách čakania odišla s nimi domov bez liekov, aj keď vraj mali zvýšenú teplotu a alergiu. Pomohla im lekárnička, ktorá im predala voľne dostupné lieky. Rodina preto poslala sťažnosť na Slovenskú lekársku komoru.

Detská lekárka v Malackách odmietla ošetriť tri deti manželov Janečkovcov. Tvrdí, to ich matka, ktorá mala na ošetrenie čakať niekoľko hodín. "Viktorka, Petra a Samko. Sme tam čakali tri hodiny, videla nás nechala nás vonku čakať, deti mali teplotu," informuje matka detí. 

Keďže pani Lucii sa to zdalo byť neférové, že iných ošetrujú a ich nie išla sa opýtať. Na to mala reagovať lekárka, ktorej slová pani Janečkovú šokovali. "Ja vás z osady vyšetrovať nebudem, dajte si deti do skleníka. Povedala som, nech nám dá lieky, antibiotiká a dcére od srdca, ona povedala, že nič vám nebudem písať. Choďte kam chcete, choďte von," povedala matka detí. 

Pani Janečková išla do lekárne a požiadala lekárničku, aby jej poradila, čo má kúpiť pre deti na zníženie teploty a aj na iné zdravotné problémy. O stanovisko požiadal štáb TV JOJ pani doktorku, ktorá mimo kamery povedala, že to nie je pravda, že ona odmietla ošetriť rómske deti. 

Hovorkyňa Slovenskej lekárskej komory, kam rodičia poslali podnet, povedala, že sťažnosť nespĺňa potrebné náležitosti. "Akonáhle nám bude doručená sťažnosť, ktorá bude napísaná v súlade so zákonom o sťažnostiach bude sa prípadom zaoberať kontrolný výbor Slovenskej lekárskej komory. Vo všeobecnosti treba povedať, že ak k takémuto postupu zo strany lekárky došlo, je takéto správanie neakceptovateľné," informuje hovorkyňa Nancy Závodská. 

Súvisiace články

Najčítanejšie