V prípade najväčšieho drogového kontrabandu na Slovensku je ukončené vyšetrovanie

18.08.2021 15:26 Noviny.sk Slovensko

V prípade najväčšieho drogového kontrabandu na Slovensku je ukončené vyšetrovanie

NITRA / V prípade najväčšieho drogového kontrabandu na Slovensku už bolo ukončené vyšetrovanie a v najbližších dňoch bude podaná obžaloba na súd. Podľa najnovších zistení celú drogovú operáciu pripravovali páchatelia zhruba rok. Jeden a pol tony pervitínu objavili pred vyše rokom v Nitre.
"Údaje z tejto komunikácie má prokuratúra k dispozícii, zaslali nám ich z Francúzska na základe justičnej medzinárodnej spolupráce," povedal
Aktuálne sú obvinení 4 členovia medzinárodnej organizovanej skupiny. Po troch pátrajú a Holanďan Leon V. Čaká na súd vo väzbe, jeho komplic spolupracoval a bol už odsúdený. Dostal 9 rokov Traja ďalší obvinení sa v súčastnosti nachádzajú na neznámom mieste. Ide o občanov Holandska a Mexika.

"Traja ďalší obvinení sa v súčastnosti nachádzajú na neznámom mieste. Ide o občanov Holandska a Mexika," informoval Jaroslav Maček, hovorca prokuratúry NItra.
 Policajti prípad už ukončili a prokuratúra nám potvrdila, že obžaloba už je vo finále. Obžaloba v prípade Vami označenej osoby by mala byť na súd podaná v priebehu nasledujúceho týždňa.
"Obžaloba v prípade Vami označenej osoby by mala byť na súd podaná v priebehu nasledujúceho týždňa," dodal Maček.

Jeden a pol tony pervitínu

Celú drogovú akciu pripravoval medzinárodný gang od augusta 2019. Komunikovali spolu cez mobilnú aplikáciu. Podľa informácií televízie JOJ si odoslali tisíce správ. "Údaje z tejto komunikácie má prokuratúra k dispozícii, zaslali nám ich z Francúzska na základe justičnej medzinárodnej spolupráce," uviedol hovorca prokuratúry NItra. Drogy následne nakúpili v Mexiku a cez nás mali putovať do Austrálie.
Zaujímavé je, že jeden zo svedkov vypovedal, ako sa osobne stretli s hlavným bosom v Mexiku, od ktorého pervitín kupovali. Prišiel s ochrankou 5 mužov no údajne sprevádzali ho aj policajti na motorkách, akoby ho chránili. Jeden a pol tony pervitínu ešte zatiaľ nezlikvidovali. Malo by sa tak stať po skončení súdneho konania. Jednou z alternatív je, že ich, za prísnych opatrení spália v Dusle Šaľa. Najväčšiu drogovú zásielku, aká v našej krajine nemá obdobu zachytili pred vyše rokom v Nitre. Jeden a pol tony pervitínu ukryli do nádrží na kvapalinu.

Zdroj: noviny.sk/ TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

15:00 Prázdniny
16:00 Naši
16:45 Naši
15:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
16:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:25 Kosti IV.
14:55 FBI
15:55 Stratené duše II.
17:00 Záchranári
15:40 Rozprávanie o víle Amálke
15:50 Pat a Mat
16:00 Ocko hrdina
14:15 Šachový princ
16:15 Královská noc
18:05 Twilight sága: Rozbřesk - 1. část