Policajti začali s kontrolami aj na cintorínoch. Zisťujú, či Slováci dodržiavajú prijaté opatrenia

Policajti začali s kontrolami aj na cintorínoch. Zisťujú, či Slováci dodržiavajú prijaté opatrenia

HUMENNÉ/BRATISLAVA / Každý, kto sa zúčastnil na celoplošnom testovaní a výsledok mal negatívny, sa v pondelok môže bez obáv vybrať napríklad aj na cintorín. Stačí mať pri sebe certifikát. Mestskí policajti v Humennom začali s náhodnými kontrolami, aby zistili, či ľudia prijaté opatrenia dodržiavajú.

Na mestskom cintoríne v Humennom je asi 5-tisíc civilných hrobov. Okrem nich sú tu aj cintoríny padlých vojakov v 1. aj 2. svetovej vojne. Mestskí policajti tu robia námatkové kontroly. Zaujímajú ich certifikáty s výsledkom po celoplošnom testovaní. Na cintorín môže prísť len osoba s negatívnym výsledkom, pričom pohromade nesmie byť viac ako 6 ľudí. Väčšina ľudí po doklade siahla v momente, keď ešte len zbadali prichádzať hliadku.


"Áno, aj mestská polícia ako policajný zbor má oprávnenie takéto opatrenia kontrolovať," vyjadril sa náčelník MsP Humenné Marián Zub. Doposiaľ žiadne problémy nezaznamenali a ani nenatrafili na nikoho, kto by sa certifikátom preukázať nechcel. Mestskí policajti budú kontrolovať aj iné miesta, ktoré by mohli byť v týchto dňoch atakované. Okrem cintorínov napríklad aj mestský park či obchodné prevádzky.

Situácia na bratislavských cintorínoch

Tí, čo majú po celoplošnom testovaní potvrdenie s negatívnym výsledkom, mohli si ísť už v pondelok uctiť na cintoríny pamiatku zosnulých. Zatiaľ to však vyzeralo na minimálnu návštevnosť. Kvôli tomu musia s obrovskými stratami rátať aj predavači kvetín a sviečok.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

12:30 Top star
12:40 V siedmom nebi
15:00 Súdna sieň
12:05 Poklady z blšáku V.
12:40 Zlato v garáži IV.
13:10 Profesionáli II.
11:35 Nákupné maniačky
12:50 Prvé oddelenie
13:05 Spravodlivosť v krvi X.
12:35 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
12:45 Bob a Bobek králiky z klobúka
12:55 Knihy od Stonožky
11:25 Království surikat: Příběh začíná
12:50 Nine
15:05 Rodinná loupež