Študenti bratislavského internátu namiesto karantény zorganizovali párty. Dnes ich rieši polícia

15.10.2020 16:49 Noviny.sk Slovensko

Študenti bratislavského internátu namiesto karantény zorganizovali párty. Dnes ich rieši polícia

BRATISLAVA / Viacerí zahraniční študenti, pochádzajúci prevažne zo Španielska, boli v priebehu minulého týždňa pre pozitívne testy na COVID-19 umiestnení do internátnych izolačných izieb. Avšak niektorí z nich opakovane ignorovali pravidlá karantény a na dvoch izbách usporiadali večierok pre ďalších jedenásť osôb.

Univerzita Komenskéhov Bratislave zavádza mimoriadne kontroly na internátoch, ich cieľom je zaistiť prevádzku internátov aj naďalej. Ako vysvetlila hovorkyňa UK Lenka Miller, k tomuto kroku museli pristúpiť po incidentoch v noci zo stredy 14. októbra na štvrtok 15. októbra. Miller poukázala, že po prechode na dištančnú výučbu sa univerzita rozhodla udržať internáty v prevádzke pre študentov, ktorí nemohli z rôznych vážnych dôvodov odísť. Na internáte Družba je ubytovaných 350 a v Mlynskej doline 1 200 študentov.

Miller priblížila, že viacerí zahraniční študenti, pochádzajúci prevažne zo Španielska, boli v priebehu minulého týždňa pre pozitívne testy na COVID-19 umiestnení do internátnych izolačných izieb. Avšak niektorí z nich opakovane ignorovali pravidlá karantény a na dvoch izbách usporiadali večierok pre ďalších jedenásť osôb.

"Niektorí z účastníkov boli pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19, ďalší zatiaľ nemali ochorenie potvrdené. Vzhľadom na vážnosť situácie internáty privolali aj policajnú hliadku a kontaktovali Regionálny úrad verejného zdravotníctva SR (RÚVZ), situáciu rieši aj vedenie univerzity," objasnila hovorkyňa. Dodala, že o karanténe osôb z hromadného stretnutia bude dnes rozhodovať RÚVZ v Bratislave.

Vedenie internátov sa v prípade všetkých trinástich osôb rozhodlo, že ich po skončení nariadenej karantény z internátu okamžite vylúči a navrhne disciplinárne konanie na fakultách, na ktorých títo študenti študujú. Informované budú aj domovské univerzity študentov a zastupiteľské úrady. Miller uviedla, že vzhľadom na okolnosti RÚVZ v Bratislave postúpi konanie voči týmto osobám aj príslušným policajným zložkám na ďalšie vyšetrovanie.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PRESTRETÉ
05:10 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:20 Panelák IX.
05:40 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:30 POLICAJTI V AKCII
07:55 POLICAJTI V AKCII
05:00 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
06:30 12 darů do života
08:35 Příšerky pod hladinou
10:15 Red Dog - psí legenda