Hasiči bojovali s rozsiahlym požiarom v bytovke. Štyri osoby sa zranili

Hasiči bojovali s rozsiahlym požiarom v bytovke. Štyri osoby sa zranili

Archívna reportáž
embed kód
BÁNOVCE NAD BEBRAVOU / Viac ako desiatka hasičov nad ránom zasahovala pri dvoch rozsiahlych požiarov. Jeden vypukol v bytovom dome a druhý pohltil zaparkované auto stojace práve pred ním. Hasiči museli niekoľko ľudí evakuovať. Následkom požiaru utrpeli štyri osoby zranenia.

Štrnásť hasičov  z Bánoviec nad Bebravou, Partizánskeho, Púchova, Trenčína a členovia DHZO Bánovce nad Bebravou boli pred treťou hodinou ráno vyslaní k rozsiahlemu požiaru. "Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že ide o dva požiare. Požiarom bolo zasiahnuté zaparkované osobné motorové vozidlo a priestory v bytovom dome na 7. poschodí," informovala hovorkyňa hasičov Katarína Križanová. Nevetrané priestory boli zakrátko plné čierneho dymu. Na štipľavý zápach sa ako prvé zobudilo 13-ročné dievča. Plamene pohltili nábytok v chodbe, kde mali rodiny odložené prevažne šaty a obuv.

Hasiči z bytovky museli evakuovať 17 ľudí, pričom štyri osoby utrpeli zranenia. Zasahovať museli aj záchranári, niekoľko ľudí sa priotrávilo a v sanitke skončil aj jeden zo zasahujúcich policajtov. 

Na mieste udalosti zasahuje aj evakuačný autobus HaZZ. Evakuovaní ľudia našli dočasne útočisko v mestskom kultúrnom stredisku, ktoré stojí hneď pod panelákom, v ktorom horelo. Hasičom sa požiar osobného vozidla aj priestorov v bytovom dome podarilo zlikvidovať. V chodbových priestoroch zvyknú obyvatelia bytovky fajčiť. Požiar tak mohol vzniknúť aj neuhaseným ohorkom z cigarety. 

Požiar zachvátil penzión v Novej Lesnej. Strecha zhorela do tla:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

16:50 Divoké kočky
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:35 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
18:55 GURMÁNI ULICE
19:30 KINOSÁLA
17:25 Prvé oddelenie
18:00 Taken - Posadnutý pomstou II.
19:00 Taken - Posadnutý pomstou II.
17:35 Strážca vesmíru Roger
17:50 Rapotáčik 2
18:00 Máša a medveď III.
16:30 Vévodkyně
18:30 Duchové z Nantucketu
20:15 Pán Šanghaje