Druhý viceprimátor Popradu Gašper odstúpi z funkcie

Druhý viceprimátor Popradu Gašper odstúpi z funkcie

Archívne video
embed kód
POPRAD / Druhý viceprimátor Popradu Pavol Gašper odstúpi koncom mesiaca zo svojej funkcie, poslancom však naďalej ostane.

Podľa jeho slov ide o reakciu na posledné udalosti v súvislosti s primátorom Jozefom Švagerkom, ktorý šoféroval pod vplyvom alkoholu, policajti mu namerali viac ako jedno promile. „Situácia, ktorá vznikla v meste za posledný týždeň a všetky okolnosti vrátane súčasného stavu ma doviedli k presvedčeniu, že nie je prípustné, aby som ďalej podporoval súčasné vedenie mesta. Z tohto dôvodu som sa rozhodol, že ku koncu tohto mesiaca odstupujem z funkcie druhého zástupcu primátora mesta Poprad," uviedol Gašper.

Viceprimátor, ktorý kandiduje za predsedu Prešovského samosprávneho kraja a tiež krajského poslanca, poprosil všetkých, aby si uvedomili, že primátor Švagerko je v nesmierne ťažkej životnej situácii, ako aj jeho rodina. "Chcel by som všetkých veľmi pekne poprosiť, aby sme im všetkým pomohli vrátiť sa do normálneho slušného života, lebo každý jeden človek je hodný toho, aby sme mu pomohli žiť slušný a dôstojný život," povedal.

Popradský primátor Švagerko ešte v stredu v písomnom vyhlásení uviedol, že je pripravený odstúpiť z postu primátora a niesť všetky následky v súvislosti s udalosťami posledných dní. Vo svojom vyjadrení uviedol, že si plne uvedomuje vzniknutú situáciu, ktorú spôsobil, a úprimne ju ľutuje. Ospravedlňuje sa aj svoje rodine, Popradčanom, kolegom a poslancom. Obvinený je z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, stíhaný je na slobode, pričom v prípade dokázania viny mu hrozí ročné väzenie.

Popradský primátor môže prísť o post primátora, keďže podľa zákona o obecnom zriadení mandát zaniká, ak bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin alebo bol právoplatne odsúdený za trestný čin, ak výkon trestu odňatia slobody nebol podmienečne odložený. Rovnako by Švagerko mohol prísť aj o doterajšie členstvo v Kresťanskodemokratickom hnutí (KDH).

Primátora Švagerko podozrievali z problémov s alkoholom už vlani, niektorí popradskí poslanci mu vtedy adresovali list, v ktorom okrem iného uviedli, aby zvážil svoje pôsobenie na poste primátora.

Zdroj: SITA

TV Program

10:35 Súdna sieň
12:00 NOVINY O 12:00
12:20 TOP STAR
11:05 MacGyver
12:30 Vyvolení - Dom snov
14:05 Simpsonovci XVII.
11:25 Komisár Rex XIII.
13:30 Bostonské zločiny V.
14:30 Ochranca II.
11:35 Príbehy dvoch myší
12:00 Albert spoznáva svet
12:25 Oskar v balóne
11:15 Za lepší život
13:05 Pozlátko Hollywoodu
14:35 Moje krásná učitelka