Takto vyženiete komáre z domu

Takto vyženiete komáre z domu Zdroj: ISIFA
BRATISLAVA / Po intenzívnych dažďoch a následnom horúcom počasí zažívame v týchto dňoch nájazdy bzučiacich a poriadne hladných komárov. Na tokoch viacerých riek už ide o kalamitnú situáciu.

Obyvatelia Devína pre komáre večer ani nevychádzajú z domu. Dunaj však nie je jediná rieka, kde sa komáre premnožili. Kritická situácia je aj na rieke Váh. Na východe zase komáre okupujú Bodrog, Latoricu a Ondavu.

Zdroj: TV JOJ

Podľa odborníkov by už bolo vhodné začať s chemickými postrekmi. "Pokiaľ pretrvá to teplé počasie a tie mokrade a liahnistia doplnia ďalšie dažde, dá sa očakávať, že behom 5-10 dní nastane taká situácia premnoženia, že už by sa mohli urobiť aj celoplošne," tvrdí likvidátor hmyzu a škodcov Zdeno Jaško.

Postreky

Mestá a obce väčšinou s chemickým postrekom čakajú, pretože sú veľmi drahé. Aj v Bratislave dúfajú, že sa s komármi vysporiada očakávaná zmena počasia koncom týždňa.

"Ak by to bolo nevyhnutné, sme pripravení zrealizovať postreky, ale musíme zdôrazniť, že pôjde len o lokálne zásahy - letecké sme tento rok vylúčili," informuje riaditeľ kancelárie primátora Ľubomír Andrassy.

Babský recept

Aby ste štípancom predišli, nezabúdajte na repelenty. Ak nechcete používať chemické repeletny, môžete vyskúšať tento recept - potrebujeme kôru z polovice citróna, 10 klinčekov, pár kvapiek olivového oleja a všetko to zalejeme alkoholovým roztokom. Necháme 48 hodín luhovať a môžeme používať.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

20:25 Šport
20:30 Najlepšie počasie
20:35 Dom snov
19:30 Profesionáli II.
20:30 Bournovo ultimátum
23:00 Bučkovci - Slnko, seno, dedina
20:10 Myšlienky vraha VII.
20:55 Kosti
21:55 Kosti
20:25 Krtko
20:35 Ovečka Shaun
20:45 Volám sa Caillou V.
20:15 Smrt čeká všude
22:30 Sbohem, královno
00:05 S tváří anděla