Jasno
18°
Bratislava
Patrik, Patrícia
6.7.2022
Radičová (55) sa dala na písenie, chystá knihu o politike
Zdielať na
Slovensko

Radičová (55) sa dala na písenie, chystá knihu o politike

Expremiérka Iveta Radičová by chcela do konca roka vydať knihu. Spomienky na politiku kladie postupne na papier. Nebudú to však primárne spomienky a už vôbec nie nejaké pikošky.

Úvahy o... svete!

„Vždy som bola vecná a slušnosť raziaca politička slovami aj činmi. Budú to úvahy nad tým, o čom 21. storočie je a bude, čím sme vlastne začali naše milénium, že to bolo práve 11. septembrom 2001 - novým typom vojny, vojny s terorizmom,“ povedala, pričom upozornila, že vojna s terorizmom má obrovské špecifikum.

„Nemáte konkrétneho nepriateľa v podobe štátu a ani nemáte s kým konkrétnym uzavrieť mier. Ale tá hrozba tu je a je obrovská,“ dodala.

Kniha aj o pyramíde?

Radičová upozornila, že sme vstúpili do nového milénia spochybnením dovtedy fungujúceho sociálno-ekonomického modelu západnej civilizácie. „Je namieste otázka, či model fungovania pyramídy na dlh, a teda koncept ekonomického rastu, je naozaj udržateľným konceptom. A dovolím si povedať, že dnes už je zrejmé, že nie,“ konštatovala.

Vstúpili sme podľa bývalej predsedníčky vlády do nového milénia so zásadnými otázkami dostatočnosti energetických zdrojov a energetickej bezpečnosti a so zásadnou otázkou podstaty vládnutia a demokracie. „A tiež so zásadným rozporom, či otázky bezpečnosti a istôt neposunú do úplného kúta a nezložia na kolená otázky ľudských práv a spravodlivosti,“ dodala.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Radičová_Gašparovič_palác

sita

Súvisiace články

Najčítanejšie