Polojasno
22°
Bratislava
Anabela
20.8.2022
Paulína Fialková: Hejteri, prebrali ste sa? Sme ako národ na dne?
Zdielať na
Ranné noviny

Paulína Fialková: Hejteri, prebrali ste sa? Sme ako národ na dne?

Archívna reportáž

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková reagovala na vlnu negatívnych komentárov, ktoré sa spustili na jej osobu po katastrofálnych výsledkoch na pretekoch vo švédskom Östersunde. V šprinte na 7,5 km obsadila až 100. miesto. Pred sezónou si pritom verila. Vravela, že je dobre pripravená, mala od nej veľké očakávania.

Vyjadrenie Paulíny Fialkovej v pôvodnom znení:

"Posledné 2 roky mám pocit, že vyjadriť sa k pretekom nemá vôbec žiadny význam. Ale dnes mi nedá nenapísať pár slov.

Neviem, čo sa v našej spoločnosti stalo, že sme sa stali ľuďmi plnými zloby, hejtu, mudrovania, urážania, krutosti. Sme ako národ na takom dne, že toto je jediné čo nám ostáva? Asi áno.

Slovenský biatlon je bohužiaľ presne tam, kde dlhé roky smeroval. Hejteri, vy ste sa až teraz prebrali? Vy si myslíte, že za to môžu športovci, ktorí drú ako kone deň čo deň, obetovali športu celý život, zdravie, rodinu, školu a v neposlednom rade spústu peňazí? Myslíte si, že ich toto ne*erie oveľa viac ako vás?

 Ja som si dobre vedomá toho, že moje výsledky boli v Ostersunde hrozné. Veľmi ma to trápi aj preto, že z prípravy som mala naozaj dobrý pocit. Ale viete čo? Svedomie mám čisté v tom, čo som príprave dala. Za seba som viac ako maximum z mojich možností spraviť nemohla. A ak na to už nemám? Tak s tým asi už nič moc nespravím. Ale snažiť sa neprestanem pokiaľ to pôjde.

Rozhodla som sa vypnúť komentáre. Nechcem podporovať vlnu hejtu, ktorá sa na sociálnych sieťach šíri v každej oblasti. A chcem poprosiť všetkých, ktorí to so mnou myslíte dobre. Nepíšte mi ako nemám čítať výlevy chudákov, ktorí o športe nič nevedia. Ja ich nečítam a sľubujem, že oni sú na tomto celom to posledné čo ma trápi."

Súvisiace články