Oblačno
29°
Bratislava
Anabela
20.8.2026
Bratislavu zasiahla supercela, vietor o sile 110 km/h napáchal veľké škody
Zdielať na

Bratislavu zasiahla supercela, vietor o sile 110 km/h napáchal veľké škody

V niektorých lokalitách na západnom Slovensku platia výstrahy pred prívalovou povodňou. Pre Bratislavu je vydaná výstraha druhého stupňa, pre okres Galanta, Šaľa a Trnava zase výstraha prvého stupňa. Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na webe.

„Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity. Je predpoklad výskytu sprievodných povodňových javov aj mimo tokov, zatápanie podjazdov, podchodov, ciest,“ priblížili meteorológovia.

Vo viacerých lokalitách naďalej platia výstrahy pred búrkami. Výstraha druhého stupňa je vydaná pre okresy Pezinok, Senec, Nitra, Topoľčany, Zlaté Moravce, Šaľa, Galanta, Hlohovec, Piešťany a Trnava.

Zdroj: TV JOJ

​Pre viaceré ďalšie okresy naďalej platia výstrahy prvého stupňa.

Zaplavené cesty

Panónska cesta v bratislavskej Petržalke je po búrke ťažko prejazdná. Informovala o tom Zelená vlna STVR na sociálnej sieti.

Panónska je pod nadjazdami zaplavená. Miestami sú popadané stromy. Zelená vlna vodičom odporúča, aby sa úseku radšej vyhli po diaľničnom obchvate.

Popadané stromy, poškodené autá

Búrka spôsobila v Petržalke viaceré škody. Pre TASR to potvrdil vedúci referátu komunikácie mestskej časti Lukáš Laczko.

Podľa jeho slov zaznamenali viaceré popadané stromy a poškodené autá. Evidujú aj zrútenie zadného oplotenia parkoviska na Vyšehradskej ulici 16, ktoré spadlo na Panónsku cestu.

„Zamestnanci majú vedomosť aj o nejakých úrazoch, podľa prvotných informácií by však nemali byť vážne. Konkrétnejšie štatistiky zatiaľ nemáme k dispozícii,“ povedal s tým, že len čo sa zlepšia poveternostné podmienky, začnú s monitoringom rozsahu vzniknutých škôd a ich odstraňovaním.

Policajti aktuálne zasahujú pri dopravných nehodách na Drieňovej ulici a Krajinskej ceste v Bratislave. Na autá počas jazdy spadli stromy. Na miesto sa presúva aj rýchla zdravotná pomoc, informovala bratislavská krajská polícia.

Zdielať na