Jasno
25°
Bratislava
Vít
15.6.2024
Pozor na silné búrky: Nepriaznivé počasie hrozí vo viacerých regiónoch
Zdielať na

Pozor na silné búrky: Nepriaznivé počasie hrozí vo viacerých regiónoch

Zdroj: TASR

BRATISLAVA / Vo štvrtok (30.5.) hrozia na Slovensku búrky. Platí to najmä pre stredné a východné Slovensko.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu od 11.00 h do 21.00 h. Výstraha platí najmä v Banskobystrickom, Žilinskom, Košickom, Prešovskom kraji a viacerých okresoch v Trenčianskom kraji. Búrky môže sprevádzať prudký lejak s nárazmi vetra a krúpami.

Povodne hrozia vo viacerých okresoch, v Čadci platí výstraha 2. stupňa

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu pre Kysucké Nové Mesto, Detvu, Banskú Bystricu, Brezno, Poltár a Rimavskú Sobotu. Pre Čadcu zvýšil výstrahu na druhý stupeň.

Výstrahy platia aj cez víkend

Po celom území Slovenskej republiky platia výstrahy prvého stupňa pred búrkami. 

SHMÚ

Súvisiace články

Prečo počasie na Noviny.sk

Najlepšie počasie je už od roku 2009 vašim najlepším sprievodcom vo svete počasia. Prináša servis naplnený aktuálnymi informáciami a aktuálnymi predpoveďami. Kompletný servis začína presným popisom aktuálnej situácie a vysvetlením jej najbližšieho vývoja. Samozrejmosťou je predpoveď počasia pre najbližšiu noc a najbližší deň, ktorá je rozdelená na tri regióny v rámci Slovenska a v rámci nich sa sústredí na významné regionálne centrá. Pre cestovaniachtivých je tu predpoveď počasia pre susedné štáty. A pre tých, čo si radi robia dlhšie plány, je tu predpoveď na 7 dní. Radi oddychujete? Aj pre Vás máme informácie o možnostiach oddychu na lyžiach (v zime) alebo pri mori (v lete).

Všetky predpovede a informácie o počasí sú založené na pravidelne aktualizovaných dátach z meteorologickej staničnej siete a so siete dištančných meraní – meteorologických radarov a meteorologických satelitov. Náhľad do budúcnosti umožňujú špičkové meteorologické modely vylepšované tímom odborníkov so zreteľom spresňovať predpovede práve pre územie Slovenska. A všetky tieto informácie sú spracované a sprostredkované skúsenými moderátormi – profesionálnymi meteorológmi.

A prečo je Najlepšie počasie to najlepšie? Pretože Vám ponúka ideálnu kombináciu vždy aktuálnych informácií, presných predpovedí, prehľadnej grafiky a profesionálneho, a pritom ľudského a bezprostredného, prístupu moderátorov. A preto je to nielen najlepšie, ale aj najobľúbenejšie počasie. Ďakujeme Vám.