Zatiahnuté
Bratislava
Jela
19.4.2024
Obleje Slovenky aj niečo iné ako voda z vedra? Pozrite sa, aké počasie nás čaká
Zdielať na

Obleje Slovenky aj niečo iné ako voda z vedra? Pozrite sa, aké počasie nás čaká

Zdroj: TASR

BRATISLAVA / Slovákov čakajú sviatočné dni. Potešia sa najmä tí, ktorí plánujú nejaký výlet. Tento rok bude Veľká noc mimoriadne teplá. Dátum sviatočných sa odvodzuje od prvého splnu po jarnej rovnodennosti. Prvý jarný spln bol v pondelok, 25. marca, a tak Veľkonočná nedeľa tento rok pripadla na 31. marca.

Prúdenie teplého vzduchu očakávame aj na Veľký piatok. Teplý vzduch sa dostáva nad našu oblasť po južnej strane veľmi rozsiahlej oblasti nízkeho tlaku vzduchu nad západnou časťou Európy. Dnešné maximum bude v rozmedzí od 14 do 19 stupňov, na juhozápade až do 21°C pri veternom počasí.

Ako bude vyzerať sviatočný víkend?

Biela sobota bude slnečná a mimoriadne teplá. Prúdenie veľmi teplého vzduchu od juhu k nám zdvihne teplotu až na hodnotu letného dňa. Maximálna denná teplota bude od 20 do 25°C. Vietor nás neopustí, južný až juhovýchodný bude viať rýchlosťou do 35 - 40, v nárazoch, najmä na západe a severe, až okolo 60 kilometrov za hodinu.

Veľkonočná nedeľa sa bude niesť v podobnom duchu. Naďalej bude prevažovať slnko na oblohe, zrážky by sa mohli vyskytnúť veľmi ojedinele. Zostane mimoriadne teplo. Denná maximálna teplota bude od 19°C na severe po 25°C na juhu. Na horách očakávajte silný vietor, prípadne víchricu.

Veľkonočný pondelok prinesie zmenu

Na západe počas dňa pribudne oblačnosť a môžu sa objaviť v tejto časti Slovenska ojedinele prehánky, prípadne búrky. Napriek tomu zostane teplo. Denná maximálna teplota pri polooblačnej, postupne až oblačnej oblohe, dosiahne 19 až 25°C pri silnom južnom vetre.

Nezabudnite si zo soboty na nedeľu presunúť čas, budeme spať o hodinu menej.

Maximálna teplota vzduchu bude atakovať dlhodobé teplotné rekordy. Rekord pre Hurbanovo, našu najdlhšie pozorujúcu meteorologickú stanicu, je na 31.3. pod hodnotou 25°C. Uvidíme, ako to nakoniec dopadne.

U nás, v strednej Európe, budú sviatočné dni teplé. Inak to bude na Pyrenejskom polostrove. Tam už celý tento týždeň majú mimoriadne búrkové počasie, so silnými zrážkami a vetrom. Procesie počas Semana Santa (Svätý týždeň) privádzali do miest Španielska veľa turistov. Tento rok sa žiadne procesie konať nebudú.

Súvisiace články

Prečo počasie na Noviny.sk

Najlepšie počasie je už od roku 2009 vašim najlepším sprievodcom vo svete počasia. Prináša servis naplnený aktuálnymi informáciami a aktuálnymi predpoveďami. Kompletný servis začína presným popisom aktuálnej situácie a vysvetlením jej najbližšieho vývoja. Samozrejmosťou je predpoveď počasia pre najbližšiu noc a najbližší deň, ktorá je rozdelená na tri regióny v rámci Slovenska a v rámci nich sa sústredí na významné regionálne centrá. Pre cestovaniachtivých je tu predpoveď počasia pre susedné štáty. A pre tých, čo si radi robia dlhšie plány, je tu predpoveď na 7 dní. Radi oddychujete? Aj pre Vás máme informácie o možnostiach oddychu na lyžiach (v zime) alebo pri mori (v lete).

Všetky predpovede a informácie o počasí sú založené na pravidelne aktualizovaných dátach z meteorologickej staničnej siete a so siete dištančných meraní – meteorologických radarov a meteorologických satelitov. Náhľad do budúcnosti umožňujú špičkové meteorologické modely vylepšované tímom odborníkov so zreteľom spresňovať predpovede práve pre územie Slovenska. A všetky tieto informácie sú spracované a sprostredkované skúsenými moderátormi – profesionálnymi meteorológmi.

A prečo je Najlepšie počasie to najlepšie? Pretože Vám ponúka ideálnu kombináciu vždy aktuálnych informácií, presných predpovedí, prehľadnej grafiky a profesionálneho, a pritom ľudského a bezprostredného, prístupu moderátorov. A preto je to nielen najlepšie, ale aj najobľúbenejšie počasie. Ďakujeme Vám.