Cestný pirát v šialenej rýchlosti nabúral do cyklistu

30.11.2011 09:31 Noviny.sk Krimi

Cestný pirát v šialenej rýchlosti nabúral do cyklistu

Tragická nehoda, ktorá sa stala v Martine, vyráža dych. Na záberoch mestskej polície vidieť mladého vodiča, ako sa rúti vo veľkej rýchlosti v úseku, kde je povolená 50-tka. Autentické zábery nie sú vhodné pre maloletých divákov!

Na záberoch vidieť cyklistu, ktorému bliká svetlo a ide po chodníku. Pri priechode pre chodcov chce prejsť na druhú stranu. Už je na ceste, keď sa priamo na neho vyrúti tmavomodrý bavorák, ktorý šoféruje iba 20-ročný Marek z Martina.

Potom prišlo peklo. "Bola to ohlušujúca rana. Taká zmes zvuku, tela, skla, plechov a plastov," opisuje desivé chvíle svedok nehody Vladimír Beinstein. Mladý vodič nabral cyklistu a muž letel vzduchom viac ako päťdesiat metrov.

Jazdil ako šialenec

K 46-ročnému Dušanovi okamžite pribehli svedkovia nehody, ktorí mu podali prvú pomoc a zavolali záchranku. Cyklista však po prevoze zomrel. Svedkovia tvrdia, že dvadsaťročný Marek šiel na aute veľmi rýchlo a absolútne nebrzdil. "Myslím si, že išiel minimálne stovkou," dodáva Vladimír Beinstein. "Rýchlosť jazdy značne prevyšovala hranicu povolenej rýchlosti," povedal Vladimír Mečko, šéf ODI Martin. 

5 rokov basy

O sile nárazu svedčí aj rozbité čelné sklo na strane spolujazdca, ako aj predná časť auta. K dopravnej nehode bol prizvaný i súdny znalec, ktorý má určiť mieru zavinenia. Mladíkovi na mieste zadržali vodičák a teraz mu hrozí, že si v base za šialenú jazdu posedí aj päť rokov.


Zdroj: tv joj/MSP Martin

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:10 18 ROKOV S TV JOJ
20:15 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
19:30 KINOSÁLA
19:55 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
19:55 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH - EUROJACKPOT
17:50 Titanic: Krv a oceľ
20:10 Klamári II.
21:00 Klamári II.
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
20:10 Macko Uško
18:30 Arthur a Maltazardova pomsta
20:15 Za hranici
22:10 Nečekaná hrozba