Cestný pirát v šialenej rýchlosti nabúral do cyklistu

30.11.2011 09:31 Noviny.sk Krimi

Cestný pirát v šialenej rýchlosti nabúral do cyklistu

Tragická nehoda, ktorá sa stala v Martine, vyráža dych. Na záberoch mestskej polície vidieť mladého vodiča, ako sa rúti vo veľkej rýchlosti v úseku, kde je povolená 50-tka. Autentické zábery nie sú vhodné pre maloletých divákov!

Na záberoch vidieť cyklistu, ktorému bliká svetlo a ide po chodníku. Pri priechode pre chodcov chce prejsť na druhú stranu. Už je na ceste, keď sa priamo na neho vyrúti tmavomodrý bavorák, ktorý šoféruje iba 20-ročný Marek z Martina.

Potom prišlo peklo. "Bola to ohlušujúca rana. Taká zmes zvuku, tela, skla, plechov a plastov," opisuje desivé chvíle svedok nehody Vladimír Beinstein. Mladý vodič nabral cyklistu a muž letel vzduchom viac ako päťdesiat metrov.

Jazdil ako šialenec

K 46-ročnému Dušanovi okamžite pribehli svedkovia nehody, ktorí mu podali prvú pomoc a zavolali záchranku. Cyklista však po prevoze zomrel. Svedkovia tvrdia, že dvadsaťročný Marek šiel na aute veľmi rýchlo a absolútne nebrzdil. "Myslím si, že išiel minimálne stovkou," dodáva Vladimír Beinstein. "Rýchlosť jazdy značne prevyšovala hranicu povolenej rýchlosti," povedal Vladimír Mečko, šéf ODI Martin. 

5 rokov basy

O sile nárazu svedčí aj rozbité čelné sklo na strane spolujazdca, ako aj predná časť auta. K dopravnej nehode bol prizvaný i súdny znalec, ktorý má určiť mieru zavinenia. Mladíkovi na mieste zadržali vodičák a teraz mu hrozí, že si v base za šialenú jazdu posedí aj päť rokov.


Zdroj: tv joj/MSP Martin

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:30 Aféry
17:30 NOVINY
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
16:25 Simpsonovci XXVIII.
16:55 Simpsonovci XXVIII.
17:20 Najlepšie svetové videá V.
16:10 Vražedné Miami
17:05 Kosti II.
18:00 Súdna sieň
16:20 Máša a medveď III.
16:35 Macko Uško
16:45 Okido II.
16:10 Rande naslepo
18:10 Kapitán Trueno a Svatý Grál
20:15 Martin a Venuše